Silivri Belediyesinden Sivrice Yardımı

Silivri Belediyesi, 24 Ocak Cuma günü Elazığ Sivrice’de meydana gelen deprem dolayısıyla depremzedelere ulaştırılmak üzere bir TIR dolusu yardım gönderdi.

Güncel 26.01.2020, 21:59
Silivri Belediyesinden Sivrice Yardımı

Silivri Belediyesi, Elazığ Sivrice’de meydana gelen deprem dolayısıyla, bölgede yaşayan depremzedelere ulaştırılmak üzere bir TIR dolusu yardım gönderdi. İçerisinde gıda, temizlik maddesi, giyecek, battaniye gibi birçok ihtiyaç malzemmelerinin bulunduğu TIR yola çıktı.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın talimatı ile 24 Ocak Cuma günü merkez üssü Elazığ Sivrice olan ve 6,8 şiddetinde gerçekleşen depremde mağdur olan vatandaşlar için TIR dolusu malzeme, Sivrice’ye teslim edilmek üzere ‘Canınız yanarsa, canımız yanar. Silivri’den Sivriceli kardeşlerine yardım eli ’ yazılı pankartla bugün yola çıktı.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada,“Bütün Türkiye’yi yasa boğan, can ve mal kaybına sebep olan bir afet yaşadık. Bu afet nedeni ile hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Rabbim geride kalanlara sabırlar versin. Bizlerde bu elim afet dolayısı ile Elazığ Sivrice’de yaşayan kardeşlerimizin az da olsa acılarını hafifletmek ve yaşanan mağduriyeti en aza indirebilmek adına Silivri Belediyesi olarak hareket geçtik. İçerisinde, engelli bireyler için medikal malzeme, 8 palet su, battaniye, çocuk bezi, çocuk maması, çocuk alt açma bezi, hasta alt açma bezi, erkek ve kız çocuklar için çorap, eşofman, kazak, pantolon, ayakkabı, mont olmak üzere toplam 11 bin parça yardım malzemesi bulunduğu yardım TIR’ımızı dualarımızla birlikte Sivrice’ye doğru uğurladık. Bu konuda Silivrili hemşerilerimizin hassasiyeti de bizleri oldukça gururlandırdı. Belediyemizin iletişim numaralarını arayan yüzlerce hemşerimiz destek olmak istediklerini ifade ederek bizlere ulaştılar. Şuan da devletimizin bütün kurumları ile deprem bölgesinde. Silivri Belediyesi olarak bizlerde üzerimize düşen ne varsa yerine getiriyoruz. Yardımcı olmak isteyen hemşerilerimiz Sosyal İşler Müdürlüğümüzle irtibata geçerek sadece kullanılmamış battaniye desteğinde bulunabilirler.” dedi.

Başkan Yılmaz, Elazığ Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan’a taziye ve desteklerini ileten birde mektup gönderdi. 

Silivri Belediye Başkanı Yılmaz'ın Mektubu şöyle:

“Sayın Başkanım, 24 Ocak 2020 Cuma günü saat 20.55’de ilçenizde meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem nedeni ile şahsım ve Silivrili hemşerilerim adına öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çevre İl ve İlçelerden de hissedilen, İlçeniz merkezli yaşanan doğal afetin maddi manevi yaralarını sarmak adına Silivri Belediyesi olarak deprem mağduru kardeşlerimize teslim edilmek üzere gıda, giyim, battaniye, medikal ve tıbbi malzemelerden oluşan yardım TIR’ımızı sizlere ulaştırmış bulunmaktayız. Doğal afetler dünyanın bir gerçeği, Yüce Allah’ın bir takdiridir. Bugünlerde millet olarak bizlere düşen, yaşanan bu elim olaydan kaynaklanan yaraları el birliği ile sarmaktır. Bu nedenle Silivrili hemşerilerimiz adına Belediyemizin tüm imkânları ile her türlü destek ve yardıma hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Tüm Türkiye’yi yasa boğan deprem nedeni ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Dualarımız ve yüreğimiz hala göçük altında kalan vatandaşlarımızla. Allah bu ülkeye başka afetler yaşatmasın. Her daim sizlerin yanında olduğumuzu belirtiyor, acınızı yüreğimizde hissediyoruz.  Acımız bir, anımız bir, biz birlikte Türkiye’yiz.”

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu