Silivri Hurdacı Firması Hurdacılar Birliği

Hurdacılar tarafından alınan atık maddeler geri dönüşüm tesisinde ayrıştırılır ve eritme ocaklarında eritilerek yeni hammaddenin elde edilmesi sağlanır.

Güncel 05.09.2022, 08:30
Silivri Hurdacı Firması Hurdacılar Birliği

Paslanmış, işlevini sürdüremeyen kısacası kullanılamaz hale gelen tüm eşyalar hurda olarak adlandırılır. Bu atıklar kullanılamadığı için atık konumuna gelirler. Eğer dışarı atılırsa toprakta çözünmesi zorlaşacak ve bu da çevreye zarar verecektir. Hurda olarak adlandırılan bu atıklar yeniden kullanılabilir hale getirilmektedir.

Hurdalar tekrardan işlenerek yeniden kullanıma hazır hale gelir ve böylece doğa ve ekonomiye katkıda bulunur. Dolayısıyla günümüzde hurdacı firmaları bu amaçla hurdaların belli bir ücret karşılığında toplanmasını ve ardından da geri dönüşüm tesislerinde tekrardan üretime geçmesini sağlar.

Hurdalar genelde metal parçalardan oluşur. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte geri dönüşüm tesislerinde kullanılan araçlar da yenilenmektir. Böylece her metal parçası geri dönüştürülebilir hale gelir ve yeniden kullanıma kazandırılır.  Yeniden üretim sayesinde hem ihtiyaçlar daha düşük maliyetle karşılanır hem de çevresel olarak önemli derecede fayda sağlar.

Dolayısıyla hurdacılık alanında oldukça fazla avantajlar söz konusudur. En önemlisi de çevresel olarak katkısıdır. Zira hurdalar doğada hiçbir zaman yok olmaz ve önemli derecede çevreye ve çevredeki canlılara zarar verir. Hurdacı ise bu atıkları toplayarak geri dönüşüm tesisine iletir.

Birçok atık madde hurda olarak nitelendirilebilmektedir. En fazla tercih edilen hurda maddesi metal olsa da farklı maddeler de hurdacılar tarafından alınmaktadır. Silivri hurdacı metal maddeler bakır, nikel, krom, alüminyum ve demiri kapsamaktadır. Aynı zamanda plastik de hurda firmalarının geri dönüşüm tesislerinde yeniden üretime kazandırılacak olan maddelerdendir.

Silivri Hurda Alımı

Hurdacılar tarafından birçok atık madde belli bir ücret karşılığında satın alınmaktadır. Bu maddeler metal, plastik, kağıt ve alüminyumlar yer alır. Özellikle de kağıt atıkları değerli bir hurda malzemesi olarak belirlenmiştir.

Hurdacılar tarafından alınan atık maddeler geri dönüşüm tesisinde ayrıştırılır ve eritme ocaklarında eritilerek yeni hammaddenin elde edilmesi sağlanır. Bu işlem düşük maliyetlerle yapıldığı için oldukça ekonomiktir. Dolayısıyla bu üretimle hem doğaya hem de ekonomiye büyük katkı sağlanır.

Hurda alımlarında geçerli olan maddeler metal, plastik, kırık atık, sarı pirinç, kağıt, beyaz eşya, atık pil, teneke, defter, kurşun, motor, naylon peşet, buzdolabı motoru, gazete, sunta, cep telefonu, boru, hortum ve benzeri hurda atıklarıdır.

Silivri Hurda Fiyatları

Hurda fiyatları atık maddesine göre farklılık gösterir. Aynı zamanda atığın ağırlığı da fiyatı etkileyen diğer unsurlar arasında yer alır. Ancak en değerli atıklar kağıt ve alüminyum hurdaları olup daha pahalıdır.

Hurda fiyatları genelde kilo hesabı yapılıp ona göre değerlendirilir. Bu fiyat firmadan firmaya da değişebilir. Hurdalar firmalarda bir gelir kaynağıdır. Hurda alımları sırasında da alıcıya kilo hesabında ücret ödenir.

Firmalar arasında hurda fiyatları takip edildiğinden ve zamanla değiştiği için net bir fiyat vermek zordur. Detaylı fiyat bilgisi için hurda firmalarıyla iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede evinizde ya da iş yerinizde gereksiz yer kaplayan hurdalardan kurtularak hem para kazanmış hem de çevreye iyi bir katkı sağlamış olursunuz.

Hurda fiyatları ve hizmet ayrıntıları için https://hurdacilarbirligi.com adresini ziyaret edin.

Yorumlar (0)