Sinan Oğan'a Suç Duyurusu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Sinan Oğan'ın sosyal paylaşım sitesi hesabından yaptığı açıklamalar nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Güncel 29.03.2017, 00:52
Sinan Oğan'a Suç Duyurusu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'taki olayla ilgili Sinan Oğan ile ilgili iftira davası açacağı öğrenildi. 

Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edilen Sinan Oğan'ın hafta sonu Yozgat'ta katıldığı toplantıyla ilgili sosyal paylaşım sitesinden;  "Önce kürsü devrildi, sonra araca saldırı şimdi de silahlı saldırı. Saldırıyı Bekir Bozdağ, Vali, Emniyet  Müdürü ve Sadir Durmaz ortak planladı. Bu karanlık plan Hollandalı Bekir'in onayı ve maalesef ki taşeronluğa soyunanların desteği ile hayata geçirilmek isteniyor" demesi sebebiyle Adalet Bakanı Bozdağ'ın, suç duyurusunda bulunacağı ifade edildi. Bakan Bozdağ'ın, Sinan Oğan'ın iddialarının iftira niteliğinde olması nedeniyle suç duyurusunda bulunacağı bilgisi alındı.

Yozgat'ta yaşanan olaylar ile ilgili olarak Yozgat Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Sinan Oğan'ın toplantı yapacağı salonun dışında iki grup arasında arbede yaşandığı belirtildi. "Olay esnasında ,ne resmi görevliler nede gösteri yapanlarca silah kullanılmamıştır. Oğan'ın sosyal medyadan yaptığı suçlamalar asla gerçeği yansıtmamaktadır. Bu suçlamaları iftira olarak görüyor ve tamamıyla reddediyoruz" denilmişti.

Yorumlar (0)