Alexa

Sınır Ötesi Tezkere ve Pentagon

Türkiye tezkere için kararını verdi. Güvenli Bölge Harekatı'na ilişkin açıklama yapan Pentagon, "Güçlerimizi Suriye'nin kuzeyindeki Türk askeri harekâtının olası rotasından uzaklaştırdık" dedi.

Sınır Ötesi Tezkere ve Pentagon

Suriye'nin kuzeyine yapacağı Güvenli Bölge Harekatı için tezkerenin, 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi kabul edilerek AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin oyları ile kabul edildi.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Güçlerini Suriye'nin kuzeyindeki Türk askeri harekâtının olası rotasından uzaklaştı.

 Pentagon Sözcüsü yaptığı açıklamada "Güçlerimizi Suriye'nin kuzeyindeki Türk askeri harekâtının olası rotasından uzaklaştırdık" diyerek, açıklamasını şöyle sürdürdü;  "Ne yazık ki, Türkiye tek taraflı hareket etmeyi seçti. Sonuç olarak, ABD kuvvetlerini, güvenliklerini sağlamak için Suriye'nin kuzeyindeki olası Türk operasyonun rotasının dışına çıkardık. Şu anda Suriye'deki kuvvet varlığımızda hiçbir değişiklik yapmadık." 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

''Gücünü asil milletimizden alan TSK, PKK/PYD- YPG-SDG ve DEAŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı gece gündüz, yaz kış, dağ bayır demeden azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Şanlı ordumuz Güvenli Bölge Harekâtı için hazırdır.'' 

YORUM EKLE