Alexa

Sinoplular Bu Kararı Unutmayacak! "Şehidim Affet Bizi"

PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan 35 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl'ın eşi Nermin Ağıl, Sinop Belediyesine eşinin isminin yaşatılması için verdiği dilekçe reddedildi.

Sinoplular Bu Kararı Unutmayacak! "Şehidim Affet Bizi"

2017 Yılında PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit düşen ve Tokat'ın Turhal İlçesinde toprağa verilen Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl'ın eşi Sinop'lu Nermin Ağıl,  Sinop Belediyesi'ne eşinin isminin yaşatılması için dilekçe verdi.  Ağıl, ikamet ettiği Ada Mahallesi Su Deposu 2 Nolu Sokakta park yapılması ve bu parka şehit olan eşinin isminin verilmesini istedi. Ancak, Belediye Meclisi bu talebi reddetti.

BELEDİYE ŞEHİDİN İSMİNİN KOYULMASINI REDDETTİ

Sinop Belediyesi 08.01.2019 Tarihli Meclis toplantısında bu konuyu görüştü. Yapılan görüşme sonucunda ise, oy çokluğu ile, "Şehitlerimizin isimlerinin doğup büyüdüğü yerlerde verilmesinin daha uygun olacağı" kararı alındı. 

Belediye Meclisinin aldığı bu karar, Şehit eşi Nermin Ağıl'ı derinden yaraladı.Vatandaşta buna tepki göstererek; "Şehit vatan için canını verir, nereli olduğunun bir önemi yoktur. Belediye Meclisinin aldığı bu karar, tarihe kara bir leke olarak geçmiştir" yorumlarına neden oldu.

Nüfustaki Kütüğe göre oy vermedi bu millet! YAZIKLAR OLSUN!

Geçtiğimiz gün MİDDER Sinop Şube Başkanlığından istifa eden Erol Özçelik, sosyal medya hesabından bu karara çok sert bir tepki göstererek, "2017 Yılında PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit düşen Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl'ın eşi Sinoplu Nermin Ağıl, Sinop Belediyesine eşinin isminin yaşatılması için dilekçe verdi. Belediye Meclisi aldığı kararla bu talebi redetti. Şehidin isminin ölümsüzleşmesi, o cennet mekan ismin gelecek nesillere aktarılması için yapılacak zarif hareketi maalesef Sinop Belediyesi Sinop doğumlu Şehit Eşinin Şehrimizde bir caddeye verilme isteğine karşı; Şehitin Sinop nüfusuna kayıtlı olmadığını gerekçe göstererek reddetti! Bu karara imza atan Başta Belediye Başkanı olmak üzere Meclis üyelerini kınıyorum. Partinizden seçimlerde aday olduğunuzda Nüfustaki Kütüğe göre oy vermedi bu millet ;10 yıldır sinop'lu olmayan Belediye meclis üyesi ve başkan yardımcısı bu şehirdeki insanların ödediği vergilerle maaşını aldı, sizce bu doğru ama Kütüğü Sinop nüfusuna kayıtlı Şehit eşinin isminin bir caddeye verilmesi yanlış bu memleketin kızı şehit eşine bunu reva görenleri kınıyorum Şehidim affet bizi senin Can verdiğin vatanın bir karış toprağı olan Sinop'ta adını yaşatamadık.

Yazıklar olsun.Bu karara imza atanlara" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 21:13
YORUM EKLE