Alexa

Sinop’ta Su Ürünleri Sektör Temsilcileriyle Ur-Ge Projesi Değerlendirildi

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve Sinop Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen toplantı ile Sinop’ta su ürünleri alanında faaliyet gösteren işletmelere yönelik UR-GE programı değerlendirildi.

Sinop’ta Su Ürünleri Sektör Temsilcileriyle Ur-Ge Projesi Değerlendirildi

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen toplantı ile Sinop’ta su ürünleri alanında faaliyet gösteren işletmelere yönelik UR-GE programı değerlendiriren Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Hazırlık çalışmaları başlayan proje ile sektördeki ihracatçı işletmelere %75 hibe desteği sağlanması hedeflendiğini söyledi.

Sinop TSO ev sahipliğinde bir araya gelen sektör temsilcileri Ticaret Bakanlığı bünyesinde yürütülen “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (Ur-Ge)” programı kapsamında hazırlanması planlanan proje ile sektöre yönelik sağlanacak destekler hakkında değerlendirme yapıldı.

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim AKBAŞ ile KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan GENÇ’in başkanlık ettiği toplantıda, ihracatçı işletmelere %75 hibe desteği sağlayacak söz konusu program kapsamında yararlanabilecek destek alanları ve destek miktarlarına ilişkin detaylı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından toplantıya katılan sektör temsilcilerinin programa yönelik görüş ve taleplerinin alınmasıyla toplantı sona erdi.

Toplantı ile başlayan süreçte, su ürünleri sektöründe Ur-Ge programı kapsamında bir kümelenme oluşturularak proje başvurusu yapılması talebinin sağlanması durumunda, KUZKA ve Sinop TSO işbirliğinde bir projenin hazırlanarak Ticaret Bakanlığı’na onaya sunulması hedefleniyor.

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 14:09
YORUM EKLE

banner325