banner434

Sırbistan; Türkiye'nin yanındayız

FETÖ ile mücadelede duruşlarının net ve samimi olduğunu belirterek "FETÖ ile mücadelede Türkiye'nin yanındayız." diyen Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, dirne'de gazetecilere açıklamada bulundu.

Güncel 06.08.2019, 00:05 03.12.2021, 23:44
Sırbistan; Türkiye'nin yanındayız

Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, "FETÖ ile mücadelede Türkiye'nin yanındayız." dedi.

Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, Sırbistan'ın Fahri Konsolosluğunun açılışı için geldiği Edirne'de yaptığı açıklamalarda,Türkiye ve Sırbistan arasında karşılıklı olarak vizelerin kaldırıldığını hatırlattı.

İki ülke arasındaki işbirliğinin devamının ülkelerin menfaatleri açısından önemli olduğunu vurgulayan Dacic, açıklamasın şöyle devam ettirdi: "Serbest ticaret anlaşmamız mevcut. 8 yıldır vizesiz seyahat ediliyor. İki ülke arasındaki işbirliğinin devamı menfaatlerimiz açısından önemli. Avrupa'da yaşayan gurbetçilerin Türkiye'ye gelişlerinde Sırbistan üzerinden geçerken daha sağlıklı seyahat etmeleri için altyapı ve yol çalışmaları yapıyoruz. Yaşanan sorunların çözülmesi için tüm önerilere açığız."

Sırbistan'daki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ilişkin soruya ise cevap veren Dacic, "Bizim tavrımız açık ve net. Bir tek okul vardı ve okul kapatıldı. Bizim diğer ülkelere göre duruşumuz açıktı, netti ve samimiydi. Bu duruşumuz aynı şekilde devam ediyor. FETÖ ile mücadelede Türkiye'nin yanındayız." dedi.

Yorumlar (0)