Sİyasi Partiler Birbirinin Rakibidir, Düşmanı Değil!

İdlib’ten gelen şehit haberleri Türkiye'yi yasa boğdu. Tüm Türkiye'de verilen birlik beraberlik mesajları Türk Milletinin ve Devletinin gücüne güç kattı. Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu sosyal medya adresinden, "Bu zor günlerde kim birlikten yana kim önce ülkem ve milletim diyor not edeceğiz. " mesajı verdi.

Güncel 29.02.2020, 22:00 01.03.2020, 00:08
Sİyasi Partiler Birbirinin Rakibidir, Düşmanı Değil!

Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, sosyal medya twitter adresinden yaptığı paylaşımda, "Türkiyenin mücadelesine kim destek veriyor kim dost kim düşman bakacağız."dedi.

Ruslar şimdi de neden Hatay’ın Türkiye’ye bırakıldığını sorgulamaya başladığını da dile getiren Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu'nun sosyal medya paylaşımının tamamı şöyle:

- Siyasi partiler birbirinin rakibidir, düşmanı değil. Milli meselelerde bir araya gelip ortak tavır koyabilmelidirler. TBMM bugün tarihi günlerinden birini yaşadı ve vekillerimiz, milli bünyemizi güçlendirici bir iş yaptılar. Var olsunlar!

- Gereği yapılana kadar sessizce bekleyeceğiz. Ordumuz zaferle geri dönene kadar bütün itirazlarımızı bir kenara kaldıracağız. Bu zor günlerde kim birlikten yana kim önce ülkem ve milletim diyor not edeceğiz. Türkiyenin mücadelesine kim destek veriyor kim dost kim düşman bakacağız.

- Ruslar şimdi de neden Hatay’ın Türkiye’ye bırakıldığını sorgulamaya başladı. Üstelik buradaki Ermenilerin soykırıma uğradığını da araya sıkıştırarak. Rusya ile ilişiklerimiz çok hızlı bir şekilde tersine döndü. Bakalım bu gidişin sonu ne olacak?

TBMM'den İdlib saldırısına 4 partiden ortak bildiriye imza

Meclis'te grubu bulanan AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bildiri ile İdlib'deki saldırıyı kınadı. Bildiride "Alçak ve menfur saldırıyı Meclis olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti  ortak bildirisi şöyle:

27 Şubat 2020 gecesi Suriye İdlib gerginliği azaltma bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetlerine ait konvoya yapılan hain saldırıda 33 kahraman evladımız şehit edilmiş, 32 evladımız yaralanmıştır. Acımız büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun

Bu alçak ve menfur saldırıyı Millet iradesinin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki aşağıda imzası bulunan parti grupları olarak, şiddetle ve nefretle kınıyoruz Askerlerimize yapılan saldırılara mukabele hakkımız mahfuz kalmak kaydıyla, bölgede yaşanan insanı dramlara mani olmak için uluslararası hukukun desteklediği biçimde çözümün siyası yöntemlerle olması gerektiğini İfade ediyoruz.

Kahraman Türk Ordusu'nun Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kendisine verilen görevleri her zaman olduğu gibi. Bundan sonra da üstün başarıyla gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır

Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak, bize emanet edilen demokratik temsil sorumluluğunu, parti politikalarına ilişkin farklılıklar saklı kalmak kaydıyla, yüksek idealler istikametindeki ortak bir anlayışla yerine getireceğimizi Aziz Milletimize ve dünya kamuoyuna bir kez daha bildiririz. 28.02 2020

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu