SMA Hastası Osman Buğra Çalışkan Yardım Bekliyor

SMA Tip 1 tanısı konulan Osman Buğra Çalışkan yardım bekliyor. Osman Buğra'nın ailesi çocuklarının gen tedavisi masrafları için valilik onaylı kampanya başlattı.

Güncel 01.01.2023, 22:07 01.01.2023, 22:11
SMA Hastası Osman Buğra Çalışkan Yardım Bekliyor

Osman Buğra Çalışkan 18 Şubat 2022 ‘de pramütüre olarak Samsun ‘da dünyaya geldi. 29 Ağustos 2022 tarihinde Sma tıp 1 kas hastalığı teşhisi alan Ailenin ilk ve tek çocuğu olan Osman Buğra Çalışkan için Valilik onaylı kampanya başlatıldı.

Babası 182 çağrı merkezinde de çalışan Annesi ev hanımı olan Minik Osman Buğra Çalışkan sağlıklı bir çocuk olması için desteğe ihtiyacı bulunuyor. SMA Tip 1 tanısı konulan Osman Buğra Çalışkan Samsunlu hemşehrilerinden acil yardım bekliyor. 

Samsun'da 1400 gram ve prematüre olarak doğan ve 4 ay önce Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konulan 10 aylık Osman Buğra'nın ailesi çocuklarının gen tedavisi masrafları için en küçük yardıma bile ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

Anne Tuğba Çalışkan, “Bebeğimi aşılarını yaptırmaya götürmüştüm. Bana orada bu çocuk çok gevşek dediler. Ben de kafasını tutamadığını ve hareketlerinde farklılık olduğunu söylediğimde beni hastaneye sevk ettiler. Muayene sonunda doktorlar SMA testi istedi. Kan alıp onu Ankara’ya gönderdiler. Test sonucu pozitif geldiğini öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı. Biz Dubai’de olan gen tedavisine ulaşmak istiyoruz. Samsun’un ilk SMA hastası olan bebeğim için yardım bekliyoruz” dedi.

Yardımlarınız için Valilik izinli iban aşağıda belitilmiştir:

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)