Şok Marketler’in mağaza sayısı Nedir? (Net Satışları Ne kadar)

Şok Marketler’in mağaza sayısı 2019’un ilk dokuz ayında 7 binin üzerine çıktı. Şok Marketlerin net satışı ise yüzde 36 arttı.

Güncel 07.11.2019, 20:39 07.11.2019, 21:01
Şok Marketler’in mağaza sayısı Nedir? (Net Satışları Ne kadar)

Türkiye’nin ciro bakımından hızlı büyüyen marketler zincirinden Şok Marketler, 2019 yılının ilk dokuz aylık rakamlarını açıkladı. 2019’un ilk dokuz aylık döneminde net satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36 artırarak 11,8 milyar TL’ye çıkaran Şok Marketler, 639 yeni mağaza açarak 7.003 mağazaya ulaşırken, yılın ilk dokuz ayında 3 binin üzerinde kişiye istihdam ortamı sağladı.

Şok Marketler Türkiye’nin ciro bakımından en hızlı büyüyen gıda marketidir. İlk dokuz ayına ilişkin finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP’a) açıkladı.

Aynı dönemde 639 yeni mağaza açan Şok Marketler’in toplam mağaza sayısı 7.003 ‘e yükseldi.

Türkiye genelindeki mağaza ağını güçlendiren ŞOK MARKET istihdama sağladığı katkıyı da artırdı. Şok Marketler çalışan sayısını 31 bine kaklaştırdı.

Şok Marketler’in bir önceki yılın dokuz aylık dönemine kıyasla yüzde 34 artarak 612 milyon TL’ye yükseldi.

Şok Marketler CEO’su Uğur Demirel ilk dokuz aylık sonuçlara dair yaptığı değerlendirmede, Yılın ilk dokuz ayında 639 mağaza açarak Türkiye genelinde 7.003 mağazaya ulaştıklarını ve gıda perakende sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak Türkiye ekonomisine sağladığı katkıyı artırmaya devam ettiklerini belirtti.

Mağaza sayısıyla birlikte çalışan sayısınıda yükselttiklerini belirten Demirel, "Bu dönemde ek 3 bin kişiye istihdam olanağı sağladık. Ülkemizin en fazla istihdam sağlayan şirketlerinden biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şok Marketler olarak Türkiye’nin 81 ilinde yaygın mağazalarımızla tüm müşterilerimize mutlu bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ancak çalışanlarımıza sürekli yatırım yaparak, onların; donanımlı, işlerine bağlı, yüksek motivasyonlu ve mutlu olmalarına katkıda bulunabilecek uygulamalarla erişebileceğimizin farkındayız. İş modelimizle büyümeye devam ediyor, çalışanlarımızla birlikte güçleniyoruz. Bu kapsamda istihdama katkıda bulunmaya ve çalışanlarımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi..

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)