Sözcü'ye suç duyurusu...

Çankırı Orta Dernekler Federasyonu, terör saldırısında hayatını kaybeden Feyza Acısu ile ilgili haberin altına yorum yapan ve bu yorumu onaylayarak siteye koyan Sözcü Gazetesi internet sitesi yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Güncel 17.03.2016, 11:50 17.03.2016, 12:39
Sözcü'ye suç duyurusu...
13 Mart’ta Ankara Kızılay’da meydana gelen terör saldırısında Feyza Acısu adlı bir öğrenci de hayatını kaybetmişti.

Sözcü Gazetesi internet sitesi, Feyza Acısu ile ilgili ‘seneye öğretmen olacaktı’ başlıklı bir haber yayımladı. Yayımlanan haberin altına ‘Somnium’ adlı bir kullanıcı ‘Hiç yoksa bunun öğretmen olup bağnaz bir nesil yetiştirme olasılığının ortadan kalkmış olması ufak bir tesellidir. Kimse kusura bakmasın, kafasındaki o çaputla herhalde astronot yetiştirmeyecekti. Bu yüzden can düşmanım olan yobazlardan birisinin ölmüş olmasına üzülemem. Yarın bunun yetiştirdiği nesil de IŞİD’in canlı bombası olacaktı." yorumunu yapmıştı.

Çankırı Orta Dernekler Federasyonu, Ankara Orta Dernekler Birliği ve İstanbul Orta Dernekler Birliği, haberin altına yorum yapan 'Somnium' adlı kullanıcı ve bu yorumu onaylayarak siteye koyan Sözcü Gazetesi internet sitesi yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, ‘kişinin hatırasına hakaret, suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlarının işlendiği ileri sürüldü.
Yorumlar (0)