Alexa
banner314

Sözde Evlilik programları Rezaleti Sona Geliyor

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, evlilik programlarıyla ilgili gelen şikayetlere değinerek, “Son noktaya geliyoruz” dedi.

Sözde Evlilik programları Rezaleti Sona Geliyor
banner327

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Bu şikayetler bize, Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa geliyor, şu an böyle bir çalışma yapılıyor, inşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız” dedi.

Kurtulmuş, evlilik programlarıyla ilgili gelen şikayetlere değinerek, “Bu şikayetler bize, Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa geliyor. Şuan böyle bir çalışma yapılıyor, son noktaya geliyoruz. İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız” diye belirtti.

 
Malatya ziyareti esnasında Er TV ve Vuslat TV’de ortak yayına çıkan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,sorulan bir soru üzerine, evlilik programları ile ilgili düşüncelerini aktardı. 

Kendilerinin de çok yakından takip ettiği bir konu olduğunu ifade eden Numan Kurtulmuş, “Üzülerek izlediğimiz bir alan. Bu bizim örfümüze, geleneğimize, inançlarımıza, Türk aile yapısına, Anadolu topraklarının kültürüne uygun olmayan şeylerdir. Zaman zaman bize de ulaşan hiçbir şekilde kabul edilemeyecek sözlerin, davranışların sergilendiği bir takım evlilik programları. Neymiş efendim reytingi çok yüksek ve dolayısıyla reklam gelirleri de çok yüksek. Olmaz olsun böyle reklam gelirleri. Aile müessesini ortadan kaldıracak, ulviyetini, kutsiyetini ortadan kaldıracak son derece acayip programlar var" ifadelerine yer verdi.

Kurtulmuş, “Bu şikayetler bize, Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa geliyor. Şuan böyle bir çalışma yapılıyor, son noktaya geliyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu büyük ihtimalle bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) düzenlemesi ile gündeme getirebiliriz. Bu yöndeki çalışmalar son noktadadır, İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 00:29
YORUM EKLE

banner307

banner325