Sözleri Murat Çeliker, Müzik Atilla Yılmaz, 'Özüm Karabağ' Türküsü

Azerbaycan'ın en çok manevi desteğe ihtiyacı olduğu bu dönemde Atilla Yılmaz'ın seslendirdiği 'Özüm Karabağ' türküsü' sosyal medya hesaplarında paylaşım rekoruna koşuyor. Peki, Özüm Karabağ türküsü sözleri nedir?

Güncel 21.10.2020, 17:31 21.10.2020, 20:10

Murat Çeliker'in sözlerini yazdığı, Atilla Yılmaz'ın seslendirdiği 'Özüm Karabağ' türküsü sosyal medya hesaplarında paylaşım rekorlarına koşuyor.

İlk olarak Milliyetçi Hareket Partisi sosyal medya hesabı üzerinden de paylaşılan sözleri Murat Çeliker, müziği ise Atılla Yılmaz'a ait olan 'Özüm Karabağ' türküsü Azerbaycan da, Karabağ'da Ermenilere karşı sevaşan Azerbaycan'a ve bölgede uzun süre vatanlarının bütünlüğünü korumaya çalışan can Azerbaycanlılara mesaj veriyor. Türkünün klibinde Azerbaycan, Türkiye birliğine dikkat çekiliyor.

Klipte, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, ''Buradan Azerbaycan'ın değerli yöneticilerine ve kardeş Azerbaycan halkına seslenmek istiyorum. Türk milleti her zaman Azerbaycan'ın yanında ve arkasında olmuştur. Bundan sonra da hiçbir zaman yalnız bırakmayacaktır'' ifadelerine yer verildi.

Ülkücü Sanatçı Atilla Yılmaz Özüm Karabağ Türküsünün paylaşımında şunları söyledi:

"Özümüz Azerbaycanmız için bestesini yapmaktan onur duyduğum sözlerini Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey'in özel kalem müdürü ağabeyim Murat Çeliker'in yazdığı "Özüm Karabağ" eserimiz."

Murat Çeliker’in şiirleri daha önce de bestelenmişti.  “Can Kerkük” ve “Yeminimiz var” isimli şiirleri beste ve seslendirmeleri yapıldı. MHP’nin seçim propagandası, referandum sürecinde kullandığı çok sayıda parçalarınıda yazan Murat Çeliker,'in Ahmet Şafak’ın söylediği ‘Son hüzün’ adlı şarkısı da ona aittir.

MHP Lideri Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker tarafından kaleme alınan Özüm Karabağ, Milliyetçi camianın yakından tanıdığı ve sevdiği sanatçı olan Ülkücü Atilla Yılmaz'ın bestelediği ve yorumladığı ÖZÜM KARABAĞ'ın sözleri şöyle:

‘ÖZÜM KARABAĞ’IN SÖZLERİ

Özüm Karabağ
Azerbaycan Can Közüm
Karabağ’dır Ata Gözüm
Tanrı Dağı’ndan Son Sözüm
Türküm Türk’e Dönük Yüzüm
Türkmenya’nın Toprağıdır

Karabağ’dan Ta Tebriz’e
Türk Atlarının Nal Sesi
Hazar’dan Karadeniz’e
Karabağsız Bakü Yetim
Menim Gence’de O Öksüz
Verilmez Bir Karış Toprak
Türküm İşte Bu Son Sözüm

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)