Şubat'ta en çok ne konuşuldu?

Türkiye’de PKK terör örgütüne karşı devam eden operasyonlar ve gelen şehit haberlerinin Şubat ayına damga vurduğu belirlendi.

Güncel 29.02.2016, 11:52 29.02.2016, 12:33
Şubat'ta en çok ne konuşuldu?
Çatışmalarda şehit düşen asker ve polislerle ilgili yazılı basına 20 binden fazla haber yansıdı.

Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu araştırmaya göre, teröristlere karşı yapılan operasyonlar ile çatışmalarda şehit düşen asker ve polislerle ilgili yazılı basına 30 binden fazla haber yansıdı.

Bu haberlerin 20 binden fazlasının verilen şehitler hakkında olduğu ortaya çıktı.

Teröristlere karşı yapılan operasyonların da yazılı basında 12 bine yakın haberle gündeme geldi.
Türkiye’ye sığınan mülteciler hakkında yazılı basına 8 binden fazla haber yansıdığı saptandı. Ankara’da askeri servis araçlarına yapılan bombalı saldırı hakkında yazılı basında 4 bini aşkın haber yer aldığı belirlendi.

Anayasa tartışmaları ve başkanlık sistemi hakkında Şubat ayında 6 bine yakın haber yayınlandı. Başkanlık sistemi ile ilgili 2 bin 962, yeni anayasa hakkında da 2 bin 852 haberin yazılı basında yer alması dikkat çekti.

Şubat ayının yazılı basında öne çıkan bir diğer konusu ise Artvin Cerattepe’de maden çıkarılmasına karşı yapılan protesto ve gösteri haberleri oldu. Artvin’de yaşananlar yazılı basında 2 bine yakın haberle yer aldı. Türkiye gündeminde Şubat ayında öne çıkan bir diğer önemli konu ise Suriye’deki PYD-YPG güçlerine karşı obüslerle yapılan top atışları ve yaşanan tartışmalar oldu. Bu konu ile ilgili yazılı basında bin 500’e yakın haber çıktı. Suriye’ye kara operasyonu tartışmalarının da bin 300’ü aşkın haberle gündeme geldiği tespit edildi.
Yorumlar (0)