Suç sokak hayvanlarında mı?

Yusuf Polat yeni yazısında, "Suç sokak hayvanlarında mı? Yoksa insanlarda mı?" diye soruyor.

Güncel 04.01.2022, 18:10 04.01.2022, 22:11
Suç sokak hayvanlarında mı?

Yazar Yusuf Polat; "Suç sokak hayvanlarında mı? Yoksa insanlarda mı?" başlığıyla yayınladığı yeni yazısında, "hayvan dostalr konuşabilseydi, insanlar hakkında neler söylerdi" diyor.

Son günlerde başıboş sokak hayvanlarının saldırısına uğrayan insan sayısı arttığına dikkat çeken Yusuf Polat, " Bir spor yazarı olarak bu konuya kayıtsız kalamadım. Sözde sahipli olduğu sanılan, tehlikeli köpek ırkı Pitbull’un saldırısına uğrayan küçük kızımızı biliyorsunuzdur. Bu yaşanan olay bugünün sorunu değil. Sokak hayvanları yıllardır insanoğluyla birlikte yaşıyor, peki ne oldu da bu kadar içinden çıkılmaz bir hal aldı?" dedi.

Konuyu sosyal medya kullanıcıları birçok kez dile getirdiğini ifade eden Yusuf Polat, Hatta Twitter’da #KöpekMağdurları ve #MahalleSakinimeDokunma diye de iki farklı hashtag açıldığını, sokak hayvanlarının bu duruma gelmesinin saldırgan olmasının sebebi insanoğlu olduğunu belirtti..

"Belediyeler, yetkililer, artık her kimse zamanında kısırlaştırma çalışması yapsaydılar bu başıboş hayvanların sayısı artmazdı." şeklinde yazan Yusuf Polat, insanlara zarar veren bazı köpeklerin beslenmesinin yasaklanması ve sorumlularının cezalandırılması gerektiğini hatırlatarak şunları söyledi: 

"Seçim zamanı oy almak için türlü türlü vaatlerde bulunan belediyelerin kaçında tam teşekküllü barınak var? Çare bu hayvanları toplayıp itlaf etmek değil. Çare tüm belediyelerin sokak hayvanlarını rehabilite etmeleri. Bir de Pitbull cinsi köpeklerin yurt genelinde beslenmesi yasaklanmalı, sahiplerine ciddi cezalar verilmeli, bu cezalar da para cezası olmamalı, hapis cezası olmalı. Son olarak, hayvan dostlarımız konuşabilseydi, insanlar hakkında ne söylerdi acaba? Merak ediyorum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)