banner424

banner425

banner423Süleyman Soylu'nun Dayısı Samsun’da Vefat Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dayısı Selami Reis Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bu sabah vefat etti.

Güncel 28.03.2021, 20:32 29.03.2021, 10:43
Süleyman Soylu'nun Dayısı Samsun’da Vefat Etti

Bakan Süleyman Soylu'nun dayısı Samsun'da hastanede vefat etti. İçişleri Bakanı Soylu'nun dayısı Selami Reis iki haftadır koronavirüs dolayısıyla tedavisi görüyordu.

Soylu'nun dayısı Selami Reis (78), koronavirüs tedavi gördüğü Samsun’daki hastanede hayatını kaybetti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dayısı Reis, Samsun’nun Bafra ilçesinde yaşıyordu. Selami Reis koronavirüse yakalanmasının ardından hastaneye kaldırıldı. 2 haftadır tedavisinin yapıldığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bu sabah hyatını kaybetti.

Selami Reis, Evli ve 3 çocuk babası idi. Reis’in cenazesi yarın Bafra ilçesine bağlı Darboğaz Mahallesi’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından başsağlığı mesajında şunları söyledi:

 "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi’nin kıymetli dayısı Selami Reis Hakk’ın rahmetine kavuştu. Merhuma Allah’tan rahmet, kardeşim Süleyman Bey ve ailesine sabırlar diliyorum" ifadelerini kullandı. 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun; "İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun dayısı Selami Reis Beyefendinin vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Selami amcamıza Allah’tan rahmet, başta sayın Bakanımız olmak üzere ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." dedi.

Adelet Bakanı Abdulhamit Gül, "Doğrusu biz Allah'a aidiz ve kuşkusuz O'na döneceğiz." İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun dayısı Selami Reis'e Allah'tan rahmet; Bakanımıza, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun" 

İbrahim Kalın; "İçişleri Bakanımız @suleymansoylu beyin dayısı Selami Reis beyefendi rahmet-i rahmana kavuştu. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun. Kaybettiğimiz her insan, yanımızda olanların kıymetini hatırlatsın" 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)