Alexa

Suriyeli mahpus kadınlar için 'Vicdan Hareketi'

8 Mart 2019 Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulunan İHH, 8 Mart 2019 Dünya Kadınlar Günü’nde bombaların altındaki Suriye dâhil 110 ülkede meydanlarda olacağını belirtti.

Suriyeli mahpus kadınlar için 'Vicdan Hareketi'

İHH yaptığı Yazılı basın açıklamasında, "8 Mart 2019 Dünya Kadınlar Günü’nde bombaların altındaki Suriye dâhil 110 ülkede meydanlarda olacağız." ifadelerini kullanarak, Vicdan Hareketini destekleyen Samsun Sivil Toplum örgütleri olarak 8 Mart 2019 Cuma günü (yarın) saat 14:00 de Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yapacaklarını duyurdu.

İHH'nın duyuru niteliği taşıyan yazılı basın açıklaması şöyle:

Bugün dünyanın dört bir yanında Suriyeli mahpus kadınlar için meydanlardayız. Buradan Suriye hapishanelerinde acı içinde özgürlük bekleyenleri ve meydanları doldurarak onlar için vicdanları ayağa kaldıranları selamlıyoruz. Biliyoruz ki; mazlumlar ve ezilenler için vicdanın haykırışından daha güçlü bir imkân yok.

Vicdan Hareketi tüm çocuklar yaşasın diye; dili, inancı, ırkı fark etmeksizin tüm kadınlar korunsun diye oluşmuş uluslararası bir inisiyatiftir. Vicdan Hareketi insan hayatını korumayı hedefleyen ve herkes için onurlu bir yaşam isteyen bir merhamet hareketidir.

Değerli Basın Mensupları,

Vicdan Hareketini destekleyen Samsun Sivil Toplum örgütleri (SAMİR Samsun Milli İrade Platformu) olarak 8 Mart 2019 Cuma günü (yarın) saat 14:00 de Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yapılacaktır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 18:26
YORUM EKLE

banner325