Suskunluğun Ardındaki Çığlık

Ülkücüler birlik ve beraberliğin bozulduğu, Türk Milleti tehditler ve çaresizlikler altında kaldığı dönemlerde sessizliğini bozmuştur.

Güncel 22.11.2015, 15:34 22.11.2015, 15:46
Suskunluğun Ardındaki Çığlık

Milliyetçi Hareket Partisi dün kurulan bir parti değildir. Yarım asra yaklaşan varlığıyla her dönemde Türkiye meselelerinde en aktif rol almış bir partidir.

MHP, Gençlik teşkilatı olarak bilinen Ülkü Ocakları’da Türkiye’deki en köklü ve kapsamlı teşkilatlardan birisidir. Ülkü Ocakları MHP gibi her dönem adından bahsedilen Türk Milliyetçiliğini esas alarak yolculuğuna devam eden büyük bir teşkilattır.

Ülkücülerin sesinin gür çıktığı dönemler olduğu gibi sessizliğe büründüğü zamanlarda olmuştur. Ülkücüler birlik ve beraberliğin bozulduğu, Türk Milleti tehditler ve çaresizlikler altında kaldığı dönemlerde o sessizliğini bozmuş üzerine düşen görevi hiç kimseden izin almadan layık-i veçhile yerine getirmiştir.

Geldiğimiz noktada Ülkücüler 4 bir koldan saldırılara maruz kalan Türken kardeşlerinin sesine kulak vermiş Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinden elini uzatmıştır. Yine her zaman olduğu gibi ilk tepkiyi göstermiş ve ilk yardıma koşanlar Ülkücüler olmuştur. olmuştur.

Kapsamhaber/ ayyüce kutlu

Yorumlar (0)