Talip Geylan: 15 Temmuz İhanetini Asla Unutmayacağız!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, "Terörle mücadeleyi tavizsiz sürdüreceğiz ve kesinlikle başaracağız." dedi.

Güncel 13.07.2019, 16:06 13.07.2019, 16:56
Talip Geylan: 15 Temmuz İhanetini Asla Unutmayacağız!

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye'nin Fetullahçı teröristler tarafından tam kalbinden hançerlendiğini FETÖ kalkışması sadece bir darbe girişimi olmadığını belirten Talip Geylan; "Emperyalizmin uşaklığını yapan ihanet şebekesi; Türk Silahlı Kuvvetleri içine yerleştirdiği militanları ile devletimizi ele geçirmek, çıkarılacak bir iç kargaşa ve hatta iç çatışmayla seçilmiş Hükümeti alaşağı ederek demokratik sistemi işlemez hale getirmek amacıyla hain bir planı uygulamaya koydu." dedi.

FETÖ KALKIŞMASI

FETÖ’nün, bu operasyonu fikren ve ruhen devşirdiği TSK personeliyle yapmış olması, aynı zamanda ordumuzun itibarına da yapılan bir saldırı olduğunu söyleyen Geylan; "Gelenekleri ve kabiliyetiyle dünyanın en muteber ordularından olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni, zafiyet ve acziyet içerisinde bir duruma düşürmeyi hedeflemiş olan FETÖ kalkışması bu açıdan da önemle değerlendirilmesi gereken bir durumdur. Şükürler olsun ki; 15 Temmuz ihanet kalkışması, başta TSK içerisindeki milli unsurların direnci, kahraman polis teşkilatımız ve diğer Devlet kurumlarımızın refleksi ve en önemlisi milletimizin Devletimiz etrafında saf tutması sayesinde bertaraf edildi." ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLERİN ÖNLERİNDE EĞİLİYORUZ

Türk milletinin, geçmiş asırların defalarca şahit olduğu feraseti ve demokrasiyle yoğrulduğu, milli bilinci o gece bir kez daha şaha kalkarak Türk’ün haysiyet ve hürriyet aşkını tarihe bir kez daha hattırlattığını belirten Talip Geylan; 15 Temmuz ihanet kalkışmasına cesaretle göğsüne siper eden, devletimizin bekası milletimizin selameti için hiç düşünmeden canını feda eden yiğitlerimizi rahmetle anıyoruz. Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi hürmetle selamlıyor, saygıyla önlerinde eğiliyoruz." dedi.

TECRÜBE EDİLDİ...

15 Temmuz tarihinin milletimiz için çok önemli bir sınav olduğunu ifade eden Geylan; "Türk milleti bu sınavı başarıyla geçmiştir. Bu ülkeyi 15 Temmuz’a sürükleyen gelişmeler de devlet hayatımız için ciddi bir tecrübedir. Yaşanan sürecin yabana atılmaması, ülkemizin geleceği adına hayati önemde bir meseledir. Özellikle, kamusal alanın, kamu gücünün bir gruba mensubiyet üzerinden tanzim edilmesinin, devleti ne hallere düşürdüğü en acı şekilde görülmüştür. Devlet memuriyetinde olanların, devletin dışındaki yapılara sadakat gösteriyor olmalarının ülkemizin sıhhatini nasıl katlettiği en kahredici şekilde tecrübe edilmiştir. İşte bu tecrübe, bundan sonra en önemli kılavuzumuz olmalıdır. Devlet işleri, yalnızca devlete sadakat gösteren kadrolarla yürütülmelidir. Kamu yönetimi ve devlet kadroları, sadece ehliyet ve liyakat kriterleri üzerinden adaletle tanzim edilmelidir. Memuriyete ve kamu yönetimine talip olanların siyasi görüşü, mezhebi, meşrebi, sosyal mensubiyeti belirleyici olmamalıdır." dedi.

FETÖNÜN kripto uşağı!

Bu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet payidar kalması ve Türk milletinin sonsuza dek birlik ve beraberlik içerisinde onuruyla yaşaması için elzem olduğunu ifade eden Geylan, "Şu gerçeği artık herkes görmelidir: Bu ülkede kim ki, hala, kamusal alanda belli mensubiyetlerin tahakküm ve tasarrufuna imkan veriyorsa, kamu gücünü aidiyetler üzerinden tanzim etmeye devam ediyorsa, kamu çalışanlarını siyasi görüşü, sendikası, sosyal mensubiyetleri üzerinden ayrıştırıyor ve ötekileştiriyorsa FETÖNÜN kripto uşağıdır! Devletimiz, kendini gizleyen ve fakat hala milletimizin birliğine kasteden yapıları ifşa etmeli ve gereğini yapmalıdır. Bu ülkenin bir daha aynı ihaneti yaşamaya tahammülü yoktur." dedi.

"Türk’ün şamarını kirli suratında hisseden emperyalizm"

Başta FETÖ olmak üzere bütün terör örgütlerine karşı yürüttüğü mücadeleyi sonuna kadar desteklediklerini, hangi kaynaktan beslenirse beslensin ayrım gözetmeksizin tüm terör unsurlarının bertaraf edilmesi gerektiğinin altını çizen Geylan; "Terör örgütlerine uşaklık eden, ekonomik, bürokratik ve siyasi lojistik sağlayan her kişi ve kuruluş rengine bakılmaksızın hak ettiği muameleyi görmelidir. Özellikle ülkeyi yönetme sorumluluğunda olanlar, bu anlamda ortaya koyacakları zaafiyetin, milletimizin geleceği adına faturasının ağır olacağını bilmelilerdir. 15 Temmuz gecesi bir kez daha Türk’ün şamarını kirli suratında hisseden emperyalizm ve uşakları şunu bilsin ki; her karışını aziz kanlarıyla sulayarak bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizin emanetini koruyacağız, terörle mücadeleyi tavizsiz sürdüreceğiz ve kesinlikle başaracağız." diyerek 15 Temmuz açıklamasını şöyle bitirdi:

Bu vesile ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nünde; başta devletimizin kurucusu ölümsüz lider Atatürk ve silah arkadaşları, olmak üzere, 15 Temmuz 2016 gecesinde kahraman atalarının emanetine canlarını feda ederek sahip çıkan yiğitlik abidesi şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Türk Milleti var olsun. Türk Devleti sağolsun.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)