Talip Geylan; Bu süreç, siyasi polemiklerin mezesi Yapılamaz!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Ormanlarımızdan yüz binlerce ağaç, yüz binlerce canlı telef olduğunu belirterek, “En büyük temennimiz ve duamız biran önce yangınların son bulmasıdır.” Dedi.

Güncel 05.08.2021, 23:06 05.08.2021, 23:24
Talip Geylan; Bu süreç, siyasi polemiklerin mezesi Yapılamaz!

Ülkemizin farklı bölgelerinde ardı ardına yaşanan orman yangınlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, çok üzüntülü olduklarını belirterek şunları söyledi:

Yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, etkilenenlere geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Ülkemize milletimize geçmiş olsun. Yangın söndürmek için gece gündüz demeden canla başla mücadele eden tüm ekiplere kolaylıklar diliyor, yangın felaketinden bir an önce kurtulmayı diliyorum.”

Son günlerde her taraftan orman yangını haberleri geldiğine dikkat çeken Talip Geylan, “Bütün Güney ve Ege sahilimiz yangınlarla mücadele ediyor. Neredeyse afet derecesine ulaştı. Bilindiği gibi ülkemiz özellikle yaz döneminde orman yangınları ile sıklıkla karşılaşarak bu acıyı yaşıyordu. Ancak bu sene daha önceki yıllara oranla daha büyük felaket ile karşı karşıyayız. Ormanlarımızdan Yüz binlerce ağaç, yüz binlerce canlı telef oldu. En büyük temennimiz ve duamız biran önce yangınların son bulmasıdır. “ dedi.

Rabbim hepsine güç versin. Çok üzüntülüyüz

Yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, etkilenenlere geçmiş olsun diliyorum. Yangın söndürmek için gece gündüz demeden canla başla mücadele eden tüm ekiplere kolaylıklar diliyor, minnetlerimizi sunuyorum. Devletimiz, milletimiz el ele vererek adeta bir seferberlik edası ile bu felaketin de üstesinden gelmek için büyük bir gayret ortaya koyuyor. Rabbim hepsine güç versin. Çok üzüntülüyüz, çok acılıyız ama şunu bir kez daha gururla ifade etmeliyim ki; milletimizin dar ve zor günlerde sağladığı birlik beraberlik refleksi bu felakette bir kez daha ortaya çıkmıştır. Kadınlarımız, gençlerimiz, tüm vatandaşlarımız, kamu görevlileri ile birlikte canhıraş bir mücadele veriyor. Hepsine minnettarız.” dedi.

"Ateşin Çocukları"

Düne kadar hamile kadınlara, kundaktaki bebeklere acımadan katleden teröristlerin ağaca da, hayvana da acımayacağını belirten Genel Başkan Talip Geylan; yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kamuoyu ve basına yansıdığı gibi yangınların sabotaj ihtimali endişesi var. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ’da çok sayıda ihbar geldiğini söyledi. Ki, sosyal medyada bazı grupların yaşanan yangın olaylarını üstlendiğine ilişkin paylaşımlar yapılıyor. Kendilerine "Ateşin Çocukları" ismini veren ihanetin çocukları nasıl ki düne kadar hamile kadınlara, kundaktaki bebeklere acımadan katlettiler ise; tabi ki ağaca da, hayvana da acımaz. Kamuoyuna yansıyan haberler doğru ise faillerinin en kısa zamanda yakalanarak hak ettikleri cezaya çarptırılacağına inanıyorum. Ayrıca bu yangınlar göstermiştir ki; vatandaşlar olarak daha tedbirli olmalı, mesire yerleri ve ormanlık alanlarda çok büyük bir titizlikle davranılmalıdır.”

Tabi ki yaşanan aksaklıklar eksiklikler var ise bunların tespit edilerek hızlı bir şekilde telafisi noktasında gayret ortaya konulması gereklidir.

Bu konuda rahatsızlığını dile getiren genel başkan Geylan: “Bir haftadır orman yangınları ile boğuşuyoruz “bunu biz yaptık” diyen ihanetin çocukları var ama bu kişilere bir laf etmekten imtina eden, kaçınan sözde çevrecileri de milletimiz tarafından yakinen ve ibretle takip edildiğini biliyorum. Şunun özelliklede altını çiziyorum; dar günlerde birlik beraberlik ruhundan asla taviz verilmemesi gereklidir. Bu tür durumlar, siyasi polemiklerin mezesi yapılamayacak kadar ciddi süreçlerdir. Tabi ki yaşanan aksaklıklar eksiklikler var ise bunların tespit edilerek hızlı bir şekilde telafisi noktasında gayret ortaya konulması gereklidir. Ancak bir felaketle boğuşulurken buradan siyasi bir tartışma zemini oluşturulmasının da doğru bulmuyorum.” Şeklinde ifadelerde bulundu.

Talip Geylan, Ayrıca Azerbaycan başta olmak üzere gelin denilmeden koşarak gelen, ülkemize destek olan dost ve kardeş ülkelere teşekkür etti.

Diğer taraftan yazılı basın açıklamasında 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin kamu görevlilerine, emeklileree, milletimize ve devletimize hayırlı olmasını dileyen Talip Geylan, “6. Dönem Toplu Sözleşme masasında çözüm bekleyen sorunların sonuca ulaştırılmasının gerekliliğini kaydederek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e de 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde ki yapıcı üslubundan dolayı teşekkür etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)