Talip Geylan, KPSS iddiaları Tetkik Edilmelidir

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, KPSS iddialarına dair Devlet Denetleme Kurulu’nun inceleme başlatmasının kıymetli bir adım olduğunu belirtti.

Güncel 03.08.2022, 10:05 03.08.2022, 10:22
Talip Geylan, KPSS iddiaları Tetkik Edilmelidir

"Tek bir gencimizin dahi yüreğinde endişe kalmamalı, umut ve hayalleri tahrip edilmemelidir." ifadelerine yer veren Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumu ile ilgili bir yayınevinin deneme sınavlarında sorduğu soruların ve şıklarının benzer olduğuna yönelik iddialar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

KPSS iddialarına dair Devlet Denetleme Kurulu’nun inceleme başlatmasının kıymetli bir adım olduğunu kaydeden Genel Başkan, iddiaların tüm boyutlarıyla tetkik edilmesi, aydınlatılması ve şeffaf şekilde ortaya konulması gerektiğini söyledi. Gençlerimizin umut ve hayalleriyle kimsenin oynamaması gerektiğine de dikkat çeken Geylan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“KPSS iddialarına dair Devlet Denetleme Kurulu’nun inceleme başlatması kıymetli bir adımdır. İddialar tüm boyutlarıyla tetkik edilmeli, aydınlatılmalı ve şeffaf şekilde ortaya konulmalıdır. Tek bir gencimizin dahi yüreğinde endişe kalmamalı, umut ve hayalleri tahrip edilmemelidir.”

Yorumlar (0)