Alexa

Talip Öztürk kimdir, Nerelidir?

Galip Öztürk'ün kardeşi Talip Öztürk kimdir? CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TBMM grup toplantısında Tank Palet Fabrikası olayı ile ilgili bir kez daha gündeme taşıdığı Talip Öztürk ismi araştırılmaya başladı. Vatandaşların merak ettiği Talip Öztürk ne iş yapmaktadır, nerelidir, kaç yaşındadır?

Talip Öztürk kimdir, Nerelidir?

Talip öztürk, ismi CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından zikredilmesinin ardındar kamuoyu tarafından kim olduğu daha çok merak edilmeye başladı.  TBMM grup toplantısında, "Tank Palet Fabrikası olayını unuttuğumu sanmayın" diyen Kılıçdaroğlu, "Saray'a soruyorum, kim bu Talip Öztürk, Talip Öztürk kimdir? Sen onu niçin önerdin?" ifadelerini kullanmasıyla birlikte Talip Öztürk'ün nereli olduğu ve kim olduğu merak edilmeye başladı.

TALİP ÖZTÜRK KİMDİR?

BMC Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortağı olan Talip Öztürk, ilkokulu bitirdikten sonra küçük yaşlarda İstanbul'a giderek çalışmaya başladı.

Samsun'un Çarşamba ilçesinde,1972 yılında doğan Talip Öztürk, İlkokul öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul'a gitti. İstanbul da ağabeylerinin yanında çalışmaya başlayan Öztürk.Otogarda yolcu taşımacılığı işiyle de ilgilendi. 1 Kasım 2015 yılında AK Parti'den Samsun Milletveli aday adayı olan Öztürk, Metro Holding patronu Galip Öztürk'ün Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. BMC Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortağı olan Talip Öztürk, rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyarette bulunmuştu.

Talip Öztürk, bir Röportajında kendisini şöyle anlatıyor: "Kendimi bildim bileli çalışıyorum. O zaman ağabeylerim Topkapı’da çalışıyorlardı ben Samsun’dan ilkokulu bitirip geldiğimde onların yanında başladım. Yani ilkokulu bitirdiğim günden bu yana çalışıyorum. Biz 3 erkek, 3 kız kardeşiz ,1 ağabeyimiz de rahmetli oldu."

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 00:06
YORUM EKLE