Tamer Karadağlı, Ben Boynumu Eğip Oturmam; Ben Türk Milliyetçisiyim!

Tamer Karadağlı, Altın Portakal Film Festivali'nde oyuncu Nihal Yalçın ile yaşadığı gerginlik ardından CHP ve HDP'liler tarafından linç kampanyası karşısında susmadı. Peki Tamer Karadağlı kimdir?

Güncel 12.10.2021, 23:09 13.10.2021, 00:01
Tamer Karadağlı, Ben Boynumu Eğip Oturmam; Ben Türk Milliyetçisiyim!

CHP ve HDP tarafından hakkında linç kampanyası başlatılan oyuncu Oyuncu Tamer Karadağlı geri adım atmadı. Linç kampanyasına karşı sesini yükselten Karadağlı, ödül törenine siyasi bir amaç için gitmediğini kendisine tepki gösterilmesini anlamlandıramadığını belirterek, Türk milliyetçisi olduğunu söyledi.

BEN TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM!

Altın Portakal Film Festivali'nde oyuncu Nihal Yalçın ile yaşadığı gerginliğin ardından bir anda Türkiye'nin gündemine oturan Sanatçı Tamer Karadağlı, olayın kasıtlı olarak siyasetin içine çekildiğini vurgulayarak, 'Ben oraya siyasi bir iş için gitmedim' diyerek şunları söyledi:.  'Ben PKK'yı terör örgütü olarak kabul ediyorum. Abdullah Öcalanı da terörist başı olarak görüyorum. Türk askerine, Türk Polisine, Türk öğretmenine kurşun sıkan herkesin de karşısındayım ve öyle duruyorum benim tavrım belli, ben milliyetçi bir adamım. Ben boynumu eğip böyle duracak mıyım arkadaş. Kimse kusura bakmasın ben milliyetçi bir insanım. Ben Türk milliyetçisiyim. O zaman beni çağırmayacaktınız. Ben oraya siyasi bir iş için gitmedim. Pervin Buldan ne alaka? Şimdi bu bir şeylerin göstergesi değil mi?' dedi.

Tamer Karadağlı Kimdir?

1967 senesinde Ankara'da dünyaya gelen Tamer Karadağlı, okul hayatına başlamadan önce ailesiyle birlikte Amerika'ya yerleşti. İlkokul eğitimine Amerika'da başlayan Karadağlı, ailesiyle birlikte Ankara'ya geri döndü.

Azerbaycan kökenli bir aileden gelen Tamer Karadağlı baba tarafından aslen Kars Sarıkamışlı'dır. 2017 senesinde verdiği bir röportajda, doğup büyüdüğü Ankara'da kendini güvende hissettiğini, aslen Karslı olduğunu, hayatında hiç Kars'a gitmediğini belirtmektedir.

Ted Koleji'nde okurken lise 1. sınıfta tekrar Amerika'ya giderek orada eğitimine devam eden karadağlı, 18 yaşında Türkiye'ye dönüş yaptı. Çankara Lisesi'ndeki eğitimini tamamlayarak Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olar Tamer Karadağlı, Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünde öğrenim görmeye başladı. Tamer Karadağlı, öğrencilik yıllarında harçlığını çıkarmak amacıyla film ve dizilerde seslendirme çalışmaları yaptı.  İlk kez 1993 senesinde "Ferhunde Hanımlar" isimli diziyle kamera karşısına geçen Karadağlı, "Çarkıfelek Çıkmazı""Çocuklar Duymasın", "Fedai", "Son Ağa" ve "Sağlık Olsun" öne çıkan dizilerde yer aldı. 

2002 senesinde seslendirme sanatçısı Arzu Balkan ile dünya evine giren Karadağlı, 5 yıl süren birlikteliğini 2007 senesinde sonlandırdı. Bu evliliğinden Zeyno isimli bir kız çocuğu dünyaya geldi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)