Tatvan'da Uçak Kazası; 10 Askerimiz Şehit Oldu

Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere havalanan Cougar tipi helikopterin düşmesi sonucu 10 asker şehit oldu 3 asker yaralandı.

Güncel 04.03.2021, 20:57 04.03.2021, 21:15
Tatvan'da Uçak Kazası; 10 Askerimiz Şehit Oldu

Bingöl'den helikopter düştü, 10 asker şehit oldu. 3 askerimiz yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait Cougar tipi helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesildi. Arama çalışmaları ardından  helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edildi ve Helikopterde bulunan askerlerden 10’u şehit oldu, 3'ü yaralandı."

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle: 

"Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir. Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir. Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)