TBMM Başkanı Şentop ve Parlamento Heyeti Azerbaycan'a Gidiyor

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, parlamento heyeti ile birlikte 18-20 Ekim'de Azerbaycan'a resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Güncel 16.10.2020, 00:24 16.10.2020, 00:46
TBMM Başkanı Şentop ve Parlamento Heyeti Azerbaycan'a Gidiyor

Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Gafarova'nın davetlisi olarak, 18-20 Ekim'de Azerbaycan'a resmi ziyaret gerçekleştirecek olan TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti 19 Ekim'de Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilecek.

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Bağımsızlık Günü olan 18 Ekim'de  gerçekleşecek olan ziyarette İlham Aliyev'in dışında da Çok sayıda resmi görüşme gerçekleştirecek olan Şentop, 20 Ekim'de ise Azerbaycan Milli Meclisi'nde bir konuşma yapacak.

Mustafa Şentop'un yaptığı açıklamada, "Bakü'deki temaslarımızda, Türkiye'nin desteğini beraberimizde getirdiğimizi ve Azerbaycan'ın bizden ne zaman ne konuda destek isterse gereken her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha dile getireceğiz. Tek millet iki devlet olarak dertlerimiz ve sevinçlerimiz ortak. Bölgede barışın, huzurun, adaletin ve uluslararası hukukun ilkelerinin hüküm sürmesi, Türkiye'nin yegane amacıdır." dedi.

Yorumlar (0)
15°
açık