Alexa

TBMM Genel Kurul Toplandı mı? Af Konuşuldu mu?

TBMM Genel Kurulu, Başkanlık Divanı oluşmadığı gerekçesiyle bugün toplanamadı. Birleşim yarın saat 14.00'te toplanmak üzere kapatıldı.

TBMM Genel Kurul Toplandı mı?  Af Konuşuldu mu?

TBMM Genel Kurulu 27 Mart günü toplanma kararı almıştı. Özellikle mahkum yakınları büyük umutlarla genel kurulda alınacak kararları bekledi. mahkum affı, ek göstergi ve askerlik sistemi ile ilgili kritik bir gündü.

EYT'nin gündem dışı tutulduğu genel kurul divan oluşmadığı gerekçesiyle TBMM Başkan Vekili Mithat Sancar tarafından birleşimi yarın saat 14.00’te toplanmak üzere oturumu kapattı. TBMM Başkanlığı seçimi için 24 Şubat’ta toplanan Genel Kurul’da çalışmalara, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim nedeniyle 27 Mart Çarşamba gününe kadar ara verilmişti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi
Genel Kurul Tutanağı
27. Dönem 2. Yasama Yılı
58. Birleşim 27 Mart 2019 Çarşamba

BBC Türkçe'nin sorularını cevapladı Ak Parti Meclis Grup Başkanı Naci Bostancı, "MHP ile aranızda gerilime neden olan af tartışması var. Seçimden sonra af ya da ceza infaz sisteminde yeni bir düzenleme olacak mı?" sorusuna "Hukuki yargı reformu diyebileceğim kapsamlı geniş bir çalışma yürütülüyor. Muhteviyatına ilişkin ben de henüz ben de çok bilgi sahibi değilim. Seçimden sonra tabii ki bu kamuoyuna intikal eder tartışılır konuşulur." cevabını verdi.

Suç ve ceza ilişkisi, cezaların infazı meselesi çok önemli bir konu olduğunu, Hapishanelerde çok sayıda insan var ama bu çok sayı infaz sistemine ilişkin davranışta bir temel saik olmayacağını ifade ederek; "Cezalandırmanın temel mantığını asla ıskalamaksızın neler yapılabilir buna bakmak elbette herkesin görevi. Bir hukuki yargı reformu diyebileceğim kapsamlı geniş bir çalışma yürütülüyor. Muhteviyatına ilişkin ben de henüz ben de çok bilgi sahibi değilim." dedi.

Bu meselenin seçimlerden sonra tartışılabileceğini, Bunları belli bir siyasal çevrenin de perspektifi olarak görmek istemediğini, bununn kapsamlı ve kapsayıcı şekilde yürütülmesi gereken bir iş olduğunu söyledi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 20:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozlem sircakkkk
Ozlem sircakkkk - 6 ay Önce

InsAllah affi bekliyom cocuiklarimla kavusmayi umutlandirdilar bizleri insalh cikar af maduruzzzs

Gülay resuloglu
Gülay resuloglu - 6 ay Önce

Af istiyoruz

banner325