Tellioğlu, Tarih Yine Tekerrür Ediyor!

Azerbaycan’ın meselesini milli bir mesele olarak gördüklerini belirten Prof.Dr. İbrahim Tellioğlu, Türkiye iktidarıyla muhalefetiyle kardeş Azerbaycan’ın yanında yer aldığını belirtti.

Güncel 17.10.2020, 12:12
Tellioğlu, Tarih Yine Tekerrür Ediyor!

Prof.Dr. İbrahim Tellioğlu, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, tarihin yeniden tekerrür ettiğini söyledi. Tellioğlu, egemen güçlerin ermenilerin ardında durduğunu, vahşete sessiz kaldıklarını belirterek, Türkiye iktidarıyla muhalefetiyle kardeş Azerbaycan’ın yanında yer aldığını bütün dünyaya ilan ettiğini ifade etti.

Prof,Dr.Tellioğlu, Sosyal medya Facebook adresindeki hisabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Tarih yine tekerrür ediyor. Türklerle Ermeniler karşı karşıya geldiğinde insan hakları, hukuk gibi kavramlar anlamını yitiriyor. Egemen güçler büyük ölçüde Ermenilerin ardında durarak onların yaptığı vahşete sessiz kalıyor. Adaletin bittiği zamanlardayız. (...) Türkiye iktidarıyla muhalefetiyle kardeş Azerbaycan’ın yanında yer aldığını bütün dünyaya ilan etti. Bu tavır oldukça kıymetlidir. Azerbaycan’ın meselesini milli bir mesele olarak gördüğümüzün delilidir. Bu işbirliğinin güçlenmesi bölgedeki tüm ülkelerin ve halkların hayrınadır, bu yolla Kafkasya’nın huzuru ve refahı artacaktır.

Prof. Tellioğlu'nun, Türk Ermeni İlişkileri Ve 1915 Olayları (Turkish-Armenian Relations and the Events of 1915)  kitabının okunmasını tavsiye ediyoruz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)