Alexa

Teröre Lanet Yürüyüşleri

İstanbul'da Beşiktaş ve Kayseri'de PKK'lı Teröristlerin bombalı saldırılarından sonra Yurdun dört bir yanında terör lanetlendi.

Teröre Lanet Yürüyüşleri
Terör eylemlerinin artamasıyla birlikte  Türkiye'nin her yanında terör protesto edildi. "Teröre Lanet Yürüyüşü" toplumun bütün katmanlarının katılımıyla gerçekleşti.

Ellerindeki bayrak, pankart ve dövizlerle şehir merkezlerinde toplanan vatandaşlar, hep bir ağızdan teröre lanet okudu.

Antalya, Diyarbakır, Hakkari Çukurca ve Yüksekova, Mardin Midyat ile Şırnak Cizre’de gerçekleştirilen eylemlerde vatandaşlar birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

"Kahrolsun PKK”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Kürt, Türk kardeştir, PKK kalleştir” diye slogan atan vatandaşlar terörün her türlüsünü şiddetle protesto etti.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde gerçekleştirilen protestoda, polis zırhlı araçlarının eşliğinde yürüyen vatandaşlar, taşıdıkları “Çukurca devletiyle birlikte” yazılı pankartın arkasında tekbirler getirerek kardeşlik mesajları verdi.

Türkiye'yi kana bulamak, kardeş kavgası çıkarmak, Alevi-Suni, Kürt-Türk gerginliği yaratarak iç savaşın zeminlerini kurmak isteyen güçlere karşı Türk milleti tek yumruk halinde meydanlara döküldü. Bütün sivil toplum örgütleri teröre karşı mesajlarla tepkilerini dile getirdi. 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 00:17
YORUM EKLE

banner325