Alexa

TİM 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

TİM Demokrasi ve Milli Birlik Fidanlığı’na 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Şehitleri anısına fidan dikimi gerçekleştirildi. 

TİM 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) anma töreni düzenledi. Tören kapsamında TİM Demokrasi ve Milli Birlik Fidanlığı’na 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Şehitleri anısına fidan dikti.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, TİM Başkanı İsmail Gülle, TİM Yönetim Kurulu Üyeleri, Birlik Başkanları, TİM Demokrasi ve Milli Birlik Fidanlığı’na şehitler anısına fidan dikimi gerçekleştirdi. 

Törende konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, “Şehitlerimiz için diktiğimiz fidanlar; yine gölgesinde büyüyecekleri Bayrağımızın altında, Şehitlerimizin hatırasını ilelebet yaşatacaktır” dedi.

Türkiye demokrasisi ve ekonomisinin bugün ulaştığı noktada Türk Halkının destansı kahramanlığının payının büyük olduğunun ifade eden Gülle, “Artık Türkiye 15 Temmuz’dan önceki Türkiye değil. Darbeyi, çıplak elleri ile püskürten, şehadeti şeref sayarak ölümün üzerine giden bu milleti, yolundan döndürecek hiçbir güç yok. Bu hain teşebbüsün ardından Türkiye gerek siyasi, gerek askeri, gerekse ekonomik anlamda hızlı bir şekilde atılımlarına devam etti. Türk ticaret diplomasisinin saha neferleri ihracatçılar olan bizler,bu hain teşebbüsün direkt olarak gelişen ve büyüyen Türkiye’yi hedef aldığını gayet iyi bilmekteyiz." dedi.

Türkiye artık ihracatta büyük atılımlar yapan savunma ve havacılıktaki başarıları başta olmak üzere teknolojiyi artık sadece kullanan değil; onu üretebilen, modernize edebilen ve ihraç edebilen bir ülke olma yoluna girdiğini söyleyen Gülle, "Biz de ihracatçılar olarak 2019 yılında yeni bir misyon ve vizyon ortaya koyduk.“Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye” diyerek çıktığımız yolda, bizler de 5G vizyonunu; yani, Güçlü Türkiye, Güçlü Ekonomi, Güçlü İhracat, Güçlü İnsan Kıymetleri ve Güçlü İhracat Altyapısı mottolarını oluşturduk. Artık Türkiye Vatandaşından iş dünyasına, siyasete ve ordusuna kadar milli iradenin tüm süreçlerde hakim olduğu; gelecekte içeriden ve dışarıdan kimsenin, Türkiye’nin geleceğine ve kaderine müdahale etmeye cesaret edemeyeceği, bir döneme girmiştir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 00:12
YORUM EKLE