Tolga Andaç, Pandemi Krizini Avantaja Çevirmek

Güncel 30.06.2021, 22:18 01.07.2021, 14:13
Tolga Andaç, Pandemi Krizini Avantaja Çevirmek

Koronavirüs pandemisini gayrimenkul yatırımında avantaja çevirmek isteyenlerin sayısı giderek artıyor. Pandemi kaynaklı değişim gösteren sektörler arasında gayrimenkul sektörü de yer aldı. Bilindiği üzere bir pazarda artı değer üretebilmek için belirli bir koşulların oluşması gerekiyor. Bu koşullar altında istekli bir alıcı ve istekli bir satıcı gerekli görülüyor. Pandemi krizinde de alıcıların yoğunlaştığı sektörlerden biri gayrimenkul oldu.

Gayrimenkul alanında alıcıların en büyük istekleri pandemi sürecinde ortaya çıkan sorunların çözümü olabilecek yapıda olmasıyla dikkat çekti. Pandemi döneminde virüsün yayılma hızını düşürmek amacıyla pek çok alanda ticari ve üretim faaliyetleri durduğu için gayrimenkul sektörü de bu durumdan olumsuz etkilendi. Ancak yaşanan krizi fırsata çevirebilecek bazı koşullar bulunuyor.

Pandemi Krizinde Gayrimenkul Yatırımı

Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Andaç, pandemi dönemindeki gayrimenkul fırsatları hakkında önemli açıklamalar yaptı. Kısa vadede virüs salgınının olumsuz etkiler ortaya koyması yüzünden zorunlu satışların görülebileceği bir döneme girildiğini belirten Andaç, bazı gayrimenkul sınıflarındaki değişimlere dikkat çekti.

Pandemi krizinde gayrimenkul fiyatlarında önce hızlı bir düşüş ve ardından hızlı bir toparlanma süreci bekleniyor. Konutlar da W şeklinde bir düzeltme yaşanması yatırımcıların kafalarını karıştırıyor. Bu süreçte mesleki anlamda deneyimi ve profesyonel yaklaşımları ile öne çıkan Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Andaç, gayrimenkul yatırım desteği sunmaya devam ediyor.

Gayrimenkul Fiyatlarındaki Değişim

Değerleme açısından bazı gayrimenkul sınıflarının ciddi oranda değer artışı ile karşılaşması mümkün görülüyor. Pandemi sonrasında en çok hareket yaşaması beklenen sektörlerin başında gösterilen gayrimenkul alanına yatırım yapmak isteyenler Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Andaç’tan destek almak istiyor.  Pandemi krizi sonrasında gayrimenkul sektöründe uzun süreli bir toparlanma süreci yaşanma riskine karşı da en doğru adımların atılması gerekiyor.

Konut kredisi ödemelerinin yanı sıra arz – talep dengesinin kurulması durumunda gayrimenkul sektöründe yine büyük bir değer artışı yaşanması gündeme geldi. Piyasa araştırmasında profesyonel destek almak isteyen yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulunan Andaç, pandemi krizinin avantaja dönüştürülebileceğine dikkat çekti.

https://www.instagram.com/andactolga/

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)