Topla, tüfekle, terörle yapamadıklarını bir “kibritle” yapıyor deyyuslar

Türkgün Gazetesi Yazarı Mustafa Önder, "Vatan yanıyor" başlıklı makalesinde, "Ormanlarımızdan ne istiyorsunuz ulan? Ne istiyorsunuz yeşilden, maviden, börtü böcekten? Bu kadar mı gözünüz döndü onun bunun devşirmesi deyyuslar" dedi.

Güncel 14.07.2019, 02:25 14.07.2019, 03:01
Topla, tüfekle, terörle yapamadıklarını bir “kibritle” yapıyor deyyuslar

 Mustafa Önder TÜRKGÜN Gazetesi'nde ki yeni makalesinde "TOPLA, tüfekle, terörle yapamadıklarını bir “kibritle” yapıyor deyyuslar" ifadelerini kullanarak, Muğla’da yüzlerce hektar ormanımızı yakıldığını, birkaç yerden başlatılan tam bir kahpelik işi olduğunu iddia ederek, "Tam bir vahşet" olarak nitelendirdi.

"İnsanlık dışı, tabiata, hayvanlara, bitkilere zulüm! Tam bir inançsız, vicdansız, kör olasıca bir puştluğun kölelerinin ihaneti" ifadelerini kullanan Mustafa Önder, Bir hafta önce de 20 dönüm ormanı yakıp vahşetlerini ilan etmişti bu soysuzlar! "Buna gıkı çıkmayan sözde “çevreci-doğasever” solcunun ODTÜ’de yapılacak “yurt” için kesilmesi gereken ağaçlar uğruna yapmadığı kalmamıştı!" dedi.

"İçinde zerre kadar sevgi olmayan, insanı bırakın, ağaca, kurda kuşa, tohuma çiçeğe, dağa taşa, havaya suya nefretle dolu namussuzlar sürüsü"  diyerek tepki gösteren Önder, "Güzelim memleketin orasında burasında kin kusuyor… Şehit vere vere, dağı taşı kanla sulaya sulaya, kelebeğimizi, serçemizi, kaplumbağamızı, solucanımızı, börtü böceğimizi cehennem ateşlerinde yanarken göre göre bileniyor insan. Dağda pusuda, kahpece saldırılarda, şeytan tuzaklarında bileğini bükemediği Türk milletinin ciğerlerine kastediyor satılmış sürüleri" dedi.

Mustafa Önder'in Makalesi şöyle devam ediyor:

Mustafa Önder; "Ormanlarımızdan ne istiyorsunuz ulan? Ne istiyorsunuz yeşilden, maviden, börtü böcekten? Bu kadar mı gözünüz döndü onun bunun devşirmesi deyyuslar? Memleket darda, insanımız zorda… Etrafımız kahpe çemberi, alçak tuzağı… İklim dönemeçte… Heyelanlar, sel baskınları, bunaltan sıcak ve ani yağışlar… Biz bu toprakların kanına giriyoruz, bu ayrı bir dert… Nankörlük ediyor insanoğlu tabiata… Betona çevirdik dünyayı… Bir avuç nefes alacak yerimiz kaldı, onu da alçaklar yakıyor…

Susup oturamayız, elimizle eşkıyayı palazlandıramayız, başınızı iki elinizin arasına alıp bir düşünün… Neler olup bitiyor cennet köşelerinde vatanın?

MAKALENİN DEVAMI İÇİN TIKLA:

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)