Tosuncuk Türkiye'de! Mehmet Aydın Neden Teslim Oldu?

Tosuncuk olarak bilinen Mehmet Aydın nitelikli dolandırıcılık suçlarından dolayı aranıyordu. Kamuoyunda "Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemin kurucusu Mehmet Aydın, 3 bin 762 kişinin mağdur ettiği iddia edilen davada 22 bin 580 yıldan 75 bin 260 yıla kadar hapis cezası isteniyordu.

Güncel 03.07.2021, 23:52 04.07.2021, 00:48
Tosuncuk Türkiye'de! Mehmet Aydın Neden Teslim Oldu?

Kamuoyu tarafından Tosuncuk olarak bilinen Mehmet Aydın  "suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme" suçlarından Interpol tarafından 3 yıla yakındır kırmızı bültenle aranıyordu. Brezilya'da teslim olan Mehmet Aydın,interpol tarafından 22.30 sıralarında İstanbul Havalimanı'na indi.da görevlilere teslim edildi.

Çiftlik Bank adı altında 3 bin 762 vatandaşı dolandırarak paralarını alıp yurtdışına kaçtığı iddia edilen Mehmet Aydın'ın bundan sonra ki hukuki süreci vatandaşlar tarafından da merak ediliyor.

"Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemi kuran ve 2018'de Türkiye'den firar eden "Tosuncuk" olarak bilinen Mehmet Aydın, bundan sonra ki adli süreçte mahkemeye cezaevinden tutuklu olarak katılacak. Vatandaşların çok merak ettiği Tosuncuk kimdir? Mehmet Aydın'ın biyografisi vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

MEHMET AYDIN (TOSUNCUK) KİMDİR,?

31 Mayıs 1991'de Bursa'nın Nilüfer ilçesinde doğan Mehmet Aydın, (Tosuncuk) Aslen Espiyelidir. İlköğrenimini Bursa'da tamamlayan Mehmet Aydın, Bir dönem Egoman takma adıyla rap müzik yaptı. Daha sonraları ise Kuzey Kıbrıs'ta bulunan Çiftlik Bank adlı şirketi kurdu. 2017'de sosyal ile evlendi Ocak 2018'deeşinden boşandı.


Mart 2018'de şirketin saadet zinciri prensibiyle çalıştığı ve suç örgütü olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında şirketin 130 bin üyesinden topladığı 511 milyon lira ile Uruguay'a kaçtı. "Nitelikli dolandırıcılık" iddiasıyla Türkiye'ye iadesi için hakkında  kırmızı bülten çıkarılan Aydın, Ocak 2019'da Interpol'ün en çok arananlar listesine eklendi.

 1 Temmuz 2021 tarihinde Brezilya Sao Paulo'da Türkiye Büyükelçiliği'ne teslim olan Tosuncuk ile ilgili merak en üst seviyeye çıktı.Mehmet Aydın'ın neden teslim olduğunu merak eden vatandaşlar, 500 milyon TL’yi aşkın parayla firar eden SPK raporlarına göre 77 bini aşkın kişiyi mağdur ettiği iddia edilen ve 511 milyon liralık vurgun yaptığı ifade edilen Tosuncuk neden teslim oldu?

Ukrayna, Belarus, Arnavutluk, Tayland, Avustralya, Uruguay ve Brezilya gibi ülkeleri gezerek yakalanmamak için sürekli yer değiştiren Mehmet Aydın artık Türkiye'de.

Şimdi sosyal medya da ve internet haberlerinde 3 şekilde değerlendirmeler yapılıyor; Bu 3 ihtimal şöyle;

  • Mehmet Aydın'ın ya parası bitti
  • Mafya gruplarının baskısından bunaldı.
  • Aydın artık mağdurların parasını ödeyebilecek durumda.
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)