Alexa

TSK: 68 Terörist Öldürüldü

TSK, Fırat Kalkanı Harekatının 123'üncü gününde 68 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

TSK:  68 Terörist Öldürüldü
banner327

TSK'dan yapılan açıklamaya göre 68 IŞİD'li terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, 24 Aralık 2016 günü saat 07.00’a kadar meydana gelen gelişmelerle ilgili yapılan bilgilendirmede, muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Bab’ın ele geçirilmesine yönelik planlı harekatın icrasına devam edildiği bildirildi.

Gün içerisinde; 2 muhalifin şehit olduğu ve 1 muhalifin yaralandığı belirtilerek, top/havan atışları sonucu ve yaşanan çatışmalarda 38 İŞID terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği, 1 silahlı araç ve 1 Drone'un imha edildiği kaydedildi. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 141 IŞİD terör örgütü hedefinin ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alındığı bildirildi.

Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından, Bab bölgesinde tespit edilen IŞİD terör örgütüne ait toplam 6 hedefe 6 bomba atılarak; 30 IŞİD terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği ve IŞİD'lı teröristlerce kullanılan 3 karargah binası ve 3 bombalı araç garajının imha edildiği ifade edildi.

IŞİD terör örgütünden temizlenen bölgelerde Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespiti ve imha timleri tarafından harekatın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanan 2 bin 208 EYP ve 42 mayının kontrollü olarak etkisiz hale getirildiği belirtilerek, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri aldığı ve bu konuda azami hassasiyet gösterdiği kaydedildi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2016, 17:31
YORUM EKLE