Alexa

TSK duyurdu: Ruslar askerlerimizi vurdu

TSK, Rus savaş uçaklarının El Bab’da yanlışlıkla askerlerimizi vurduğunu açıkladı. Açıklamada, 3 askerimiz şehit olurken 11 askerimiz de yaralandı.

TSK duyurdu: Ruslar askerlerimizi vurdu

TSK, Rus savaş uçaklarının El Bab’da yanlışlıkla askerlerimizi vurdu.

TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde, 09 Şubat 2017 tarihinde saat 08:40 sularında, Rusya Federasyonuna ait bir savaş uçağı tarafından DEAŞ hedeflerine icra edilen hava harekatı esnasında, kazaen TSK unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden bomba ile üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 11 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Rusya Devlet Başkanı Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonla görüştü.

Yaralı personelimiz tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle hastaneye ulaştırılmıştır.

RF yetkilileri, söz konusu olayın bir kaza olduğunu ifade ederek, üzüntülerini ve taziye dileklerini iletmişlerdir. Olayla ilgili inceleme ve çalışmalar iki tarafça sürdürülmektedir.Ayrıca, aynı olayla ilgili olarak RF Cumhurbaşkanı Sayın Vladimir Putin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a üzüntülerini belirterek başsağlığı dileğinde bulunmuşlardır.

Bizleri acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 21:18
YORUM EKLE

banner325