TSK, Kandil’i vurdu!

Irak’ın kuzeyi, Kandil ve Gara bölgelerinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin kullandığı tespit edilen mağara, sığınak ve barınma alanlarının, 9 adet F-16 ve 2 adet F-4 uçağı ile imha edildi.

Güncel 14.03.2016, 14:47
TSK, Kandil’i vurdu!
Genelkurmay Başkanlığı, bazı olaylarla ilgili açıklama yaptı:

Genelkurmay'lıktan yapılan açıklama şöyle:

“Şırnak’ta icra edilen operasyonda; 1 Biksi makineli tüfek, 1 Kanas keskin nişancı tüfeği, bir RPG-7 Roketatar, 19 Kaleşnikof piyade tüfeği, 45 el bombası (savunma tipi), 100 elektrikli fünye, 20 RPG-7 Roketatar mühimmatı, 21 RPG-7 Roketatar sevk fişeği, 13.885 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 1.945 Biksi makineli tüfek fişeği, 600 adet 5.56 mm fişek, 68 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, dört M-16 piyade tüfeği şarjörü, üç Kanas keskin nişancı tüfeği şarjörü ele geçirilmiş, bölücü terör örgütü ile iş birliği yapan, iki şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Hakkâri / Yüksekova kırsalında icra edilen operasyonda; 2 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, iki Kaleşnikof piyade tüfeği, iki el bombası, bir el kamerası, bir el telsizi, dört el yapımı patlayıcı düzeneği, bir flash bellek, bir hafıza kartı, bir sırt çantası ele geçirilmiştir.

Mardin / Nusaybin’de devam eden operasyonda; 2 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı ikidir.)

Hakkâri / Yüksekova’da icra edilen operasyonda 15 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan yedi bölücü terör örgütü mensubu terörist, güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

Şırnak / Cizre’de yapılan operasyon sonrası aramalarda; altı AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği, 1.496 AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, iki silah dürbünü, 18 RPG-7 roketatar mühimmatı, 19 roket sevk motoru, üç el bombası, sekiz el yapımı patlayıcı, üç hücum yeleği, yedi sırt çantası, altı el telsizi, 47 AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ele geçirilmiştir.

Kemal Yanık Hudut Karakolu (Kilis) sorumluluk bölgesinde, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan yabancı uyruklu iki bölücü terör örgütü (PKK/PYD) mensubu terörist yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Irak kuzeyi, Kandil ve Gara bölgelerinde bölücü terör örgütüne mensup teröristlerce kullanıldığı tespit edilen mağara, sığınak ve barınma alanları, dokuz adet F-16 ve iki adet F-4 uçağı ile yapılan hava harekâtı sonucunda imha edilmiştir.
Yorumlar (0)