TTB'ne Tepkiler Büyüyor; 'Mikrop Yuvası Kapatılmalıdır'

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğt Yıldırım, TTB’ye çok sert tepki göstererek, "fitne yuvası"; Marksist çevrelerin kendine alan oluşturduğu bir "mikrop yuvası" halini almıştır.” dedi.

Güncel 20.09.2020, 22:21 20.09.2020, 23:30
TTB'ne Tepkiler Büyüyor; 'Mikrop Yuvası Kapatılmalıdır'

Türk Tabipler Birliği son zamanlarda yaptığı provokatif açıklamalarla ile tepki toplarken, Suriye'de ve yurt içinde yürütülen bir çok terör operasyonuna karşı çıkan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı da yürüttüğü Koronavirüs ile mücadelede de hedef tahtası haline getiriyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipler Birliği'nin eylemlerine dikkat çekerek geçen günlerde şunları söylemişti:

"Türk Tabipleri Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış. Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur. Siyah kurdele takınca ne olacak? Birlikten ziyade illete dönen tabipliğin yüz karaları nereye ulaşmayı hedefliyorlar? Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır? Türk Tabipleri Birliği korona kadar tehlikelidir. Üstelik, hükümete yönelik 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz.' eylemi haince bir tertiptir."

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, sosyal medya twitter hesabından TTB’ye çok sert tepki göstererek, Mikrop yuvası kapatılması gerektiğini belirtti,

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım açıklamasında, “Türk Tabipleri Birliği, sağlık camiasının çabalarını baltalayan "fitne yuvası"; Marksist çevrelerin kendine alan oluşturduğu bir "mikrop yuvası" halini almıştır.” ifadelerini kullandı.

PKK’nın onlarca hastaneyi ateşe verdiğini anımsatan Genel Başkan Yıldırım, Türk Tabipler Birliği’nin hastane saldırıları ile ilgili yaptığı açıklamaların hiçbirinde terör örgütü PKK’dan bahsetmediğine dikkati çekti. Yıldırım,‘’Doktorlarımız adına bölücü teröristlere karşı "Milli Vicdan" sorumluluğunu yerine getiremedi.’’ dedi.

Yıldırım, Twitter hesabından şunları paylaştı:

‘’Türk Tabipleri Birliği, sağlık camiasının çabalarını baltalayan "fitne yuvası"; Marksist çevrelerin kendine alan oluşturduğu bir "mikrop yuvası" halini almıştır. PKK, onlarca hastaneyi ateşe verdi. Türk Tabipler Birliği, hastane saldırıları ile ilgili yaptığı açıklamaların hiçbirinde PKK kelimesini kullanamayarak aciz kaldı, doktorlarımız adına bölücü teröristlere karşı "Milli Vicdan" sorumluluğunu yerine getiremedi.

MHP Lideri Bahçeli'nin açıklaması ardından, TTB'nin terör örgütü PYD/YPG'nin üst düzey yöneticileri arasında yer alan Asya Abdullah'a 2015 yılında 'Barış, Dostluk ve Demokrasi' ödülü verdiği ortaya çıktı.

 TTB daha önce özel bir ekip kurarak terörist başı Abdullah Öcalan'ın sağlığı için İmralı'ya gitmek için Adalet Bakanlığı'na resmi başvuru da yaptı.

PKK, onlarca hastaneyi ateşe verdi. Türk Tabipler Birliği, hastane saldırıları ile ilgili yaptığı açıklamaların hiçbirinde PKK kelimesini kullanamayarak aciz kaldı, doktorlarımız adına bölücü teröristlere karşı "Milli Vicdan" sorumluluğunu yerine getiremedi.

Türk Tabipler Birliği ve Diyarbakır Tabipler Odası Başkanlığı, PYD Eş Başkanı Asya Abdullah'a "Barış Dostluk ve Demokrasi" ödülünü verdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)