Alexa
banner314

Tüm Türkiye'de Af İçin İmza Kampanyası

Mahkum yakınları kader mahkumlarına af verilmesi için imza kampanyası başlattı. Tüm Türkiye'de toplanan imzalar Ak parti'ye teslim edilecek.

Tüm Türkiye'de Af İçin İmza Kampanyası
banner327

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin af çıkışı gündeme bomba gibi düştü. Bahçeli, Twitter hesabından paylaştığı "Kader Mahkumlarına Af" bütün mahkum ailelerini umutlandırırken Türkiye gündeminde de tartışılmaya başlandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter adresinden şu cümleleri paylaşmıştı.

"KADER MAHKUMLARI TEZ ELDEN AYDINLIĞA KAVUŞTURULMALIDIR"

"Teröristler için methiye düzenler, PKK/FETÖ müdafaası yapanlar kader kurbanlarına ne diyecekler? Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir? PKK’lı alçaklar, FETÖ’cü caniler, vatan ve millet düşmanları demokrasi ve özgürlük adına sahiplenilirken, kaderlerinin kurbanı olmuş mağdurlarla ilgili lehlerinde hukuki ve ahlaki bir düzenleme yapılması, onların aydınlığa kavuşturulmaları tez elden sağlanmalıdır."

Cezaevlerinde kader mahkumlarının yüreğine güneşten büyük aydınlık düşerken, mahkum yakınlarını umudun zirvelerine çıkmıştı. Mahkum yakınları sosyal medya hesaplarından daha kalabalık bir ses ile hayallerini, umutlarını dile getirdi. Af isteklerini, devlete bağlı olduklarını, terörist olmadıklarını, vatan için kendilerinin de sonuna kadar mücadele ettiklerini ve edeceklerini haykırdılar. Ve Mahkum yakınları; "mahkûmlar için af düzenlemesini istemek için imza karmayasını başlatmış bulunuyoruz." diyerek topladıkları imzaların Ak Parti Genel Merkezine tektim edecekler.

MAHKUM YAKINLARINDAN İMZA KAMPANYASI METNİ ŞÖYLE:

Kader çizgimiz bellidir. Ancak kader mahkûmlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Aşağıda imzaları olan bizler Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan devletine, milletine ve ülkesine bağlı sayıları milyonları bulan adli mahkûm yakınlayız.

Yaklaşık 2 yıldır devletimiz FETO mensubu hainlerle mücadele vermektedir.

 FETO. Bildiğiniz üzere en büyük darbeyi yargıda yapmıştır. Sadece kumpas davalarında değil, adli suçlarda. FETÖCÜ Hâkim, Savcı ve polislerin ortak imzaladığı mağduriyetler bulunmaktadır. Bu durum sanıldığı kadar da az değildir. Anayasamızın adil yargılanmayla alakalı maddesi "Adil yargılanma hakkı" başlıklı IHAS m6/1'e göre; Herkes, gerek medeni hak ve yükümlülükleriyle nizalar, gerek cezai alanda kendisine yöneltilen suçlamalar konusunda karar verecek olan, yasayla kurulmuş bağımsız ve tarafsız bir mahkeme tarafından davası, makul bir süre içinde, hakkaniyete uygun ve açık olarak görülmesini istemek hakkına sahiptir’ Çok uzun yıllardır yargı organlarımız işgal altında kalmış ve adil yargılanma hakkımız elimizden alınmıştır.

İmza sahibi olarak bizler anayasal hakkımız olan adli mahkûmlar için af düzenlemesini istemek için imza karmayasını başlatmış bulunuyoruz. Siz değerli devlet büyüklerimizin vatan hainliği ve haricinde TCK'nın her maddesinde bulunan adli mahkûma eşit bir yasa vermenizi, mağduriyetlerimizi toplumsal barış sürecinindi bir gereği olarak gidermenizi temenni ediyoruz. Konuyla ilgili gereğinin yapılmasını saygılarımızla makamının sunarız.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 02:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tugba
Tugba - 11 ay Önce

Bizde imza vermek istiyoruz . Nerden nasıl yapabilirim

Sebile Aksoy
Sebile Aksoy @Tugba - 11 ay Önce

Burdaki kağıdı yazıcıdan çıkarttırıp imzalayabilirsiniz hatta tüm yakınlarınıza da imzalatıp Facebookta mahkum yakınları platformu sayfasinda ilgili kişilere ulaştırabilirsiniz..

Ayten
Ayten - 11 ay Önce

Adli mahkuma af kadınlar çocuklar bi çare bize bayram gelmeyelim yıllar oldu artik açılsın kahrolası kapılar adlı mahkuma bayram gelsin

Ayşe
Ayşe - 11 ay Önce

Kader mahkumlarlna af istiyoruz Allah rlzasl için duyun sesimizi

Nevin alakus
Nevin alakus - 11 ay Önce

Adlı mahkuma af istiyoruz

Nevin alakus
Nevin alakus - 11 ay Önce

Kader mahkumlarına şartlı tahlıye istiyoruz

Yüksel sarısakal
Yüksel sarısakal - 11 ay Önce

Fetocu hakim tarafından sucum yokken ceza aldım ceza veren hakim şu an tutuklu adı Uşak 1 ceza başkanı Ferhat Bursal

Aýşe
Aýşe - 11 ay Önce

Kader mahkumlarlna af istiyoruz Allah rlzasl için duyun sesimizi

Aýşe
Aýşe - 11 ay Önce

Kader mahkumlarlna af istiyoruz Allah rlzasl için duyun sesimizi


banner307

banner325