Türk Eğitim Sen: Aşı Takvimi Güncellenmelidir

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, İkinci dönem yüz yüze eğitime başlayabilmek için, ayrım yapılmaksızın tüm eğitim çalışanlarının öncelikli aşılama kapsamına dahil edilmesi gerektiğini belirtti.

Güncel 18.01.2021, 13:18
Türk Eğitim Sen: Aşı Takvimi Güncellenmelidir

Türk Eğitim-Sen olarak defalarca öğretmenlerin aşılanması çağrısında bulunduğunu ve Hükümetten bu konuda öğretmenlere öncelik tanınmasını istediklerini belirten Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Yüz yüze eğitime geçilebilmesi için eğitim çalışanlarının aşılanmasının son derece önemli olduğunu vurgulayan Türk Eğitim Sen'in yaklaşık 18 milyon öğrencimizle doğrudan muhatap olan eğitim çalışanlarının aşılanmasının, neredeyse toplumumuzun tamamının sağlığını doğrudan etkileyecek tedbiri almak anlamına geleceğini de dile getirdiğini belirtti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın konuyla ilgili yazılı basın açıklaması şöyle:

Türk Eğitim-Sen’in de çağrıları üzerine Sağlık Bakanlığı öğretmenlerimizin 2. aşamada 7. sırada aşılanacağını açıkladı. Ancak önümüzde kısıtlı bir süre bulunmaktadır. Şayet ikinci dönem yüz yüze eğitime başlamayı hedefliyorsak aşı takvimini güncelleyerek, eğitim çalışanlarının aşılanmasını daha erken bir tarihe çekmemiz gerekmektedir. ayrım yapılmaksızın tüm eğitim çalışanlarının öncelikli aşılama kapsamına dahil edilmesi gerektiğini belirterek, “Antikor oluşumunun ikinci dozdan sonra gerçekleştiği göz önüne alındığında, 15 Şubat’ta okullarımızı açabilmemiz, aşılama takviminin buna göre yeniden düzenlenmesini elzem kılmaktadır.

İkinci dönem yüz yüze eğitime başlayabilmemiz için, ayrım yapılmaksızın tüm eğitim çalışanlarının öncelikli aşılama kapsamına dahil edilmesi gerekiyor. Antikor oluşumunun ikinci dozdan sonra gerçekleştiği göz önüne alındığında, 15 Şubat’ta okullarımızı açabilmemiz, aşılama takviminin buna göre yeniden düzenlenmesini elzem kılmaktadır. MEB ve eğitimle ilgili tüm paydaşları bu konuda müdahil olmaya davet ediyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)