Türk Eğitim-Sen'den 'Atatürk'e Hakaret' eden Said Dağdaş'a Suç Duyurusu

Ankara Orman Bölge Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapmakta olan Said DAĞDAŞ, facebook paylaşımında yaptığı yorumlarla Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret etti,

Güncel 13.11.2019, 23:41 24.02.2021, 13:52
Türk Eğitim-Sen'den 'Atatürk'e Hakaret' eden Said Dağdaş'a Suç Duyurusu

Ankara Orman Bölge Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapmakta olan Said DAĞDAŞ, kendisine ait sosyal medya hesabı (facebook) üzerinden yaptığı paylaşımlar ve Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa AKKAŞ’ın facebook paylaşımının altına yaptığı yorumlarla Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret etti.

Said Dağdaş, 10 Kasım sebebiyle kendisine ait sosyal medya adresinden Türkiye Cumhuriyeti Kurucu Mustafa Kemal Astatürk’e hakaretler yağdırdı ve onu “diktörlük” ile suçladı.

Dağdaş, facebook hesabından 09.11.2019 tarihindeki paylaşımında “ o diktatörlük hala esiyor. Yarın 10 Kasım. Dünyada en gülünç olay yaşanacak yine! 9:05’de bazıları putlarına saygı için duracaklar ayakta.” şeklinde paylaşımlarıyla tepki çekti.

Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa AKKAŞ’ın 10.11.2019 tarihinde yapmış olduğu paylaşımın altına yazdığı yorumla büyük tepki çeken Said Dağdaş'ın facebook paylaşımı şöyle.

“Bu Millet, 23 Nisan 1923’e kadar Mustafa Kemal ve ekibini kahraman bilir. 1924 sonrası Mustafa Kemal, adını ve kemalini çatır çatır kırıp atmıştır. Bu nedenle, kahramanlığı sonrasında diktatörlüğünü görmüştür. Hem de İslam’la savaşan diktatör.”

Atay’ın söylediği gerçekleşebilse idi; 1950 seçimlerinde Mustafa Kemal Paşa’nın sandığa nasıl gömüldüğü ‘Dünya Tarihi’, yılın olayı diye anlatırdı. Biz, eminiz! Tabii ki, dikta rejiminden demokrasi sandığına girebilse idik!”

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklama şöyle: "Yukarıda belirtilen ve önceki yıllara ait bir çok paylaşımda kullanılan ifadelerin Mustafa Kemal ATATÜRK’e ve manevi şahsiyetine hakaret içerdiği açıktır. Türk Eğitim-Sen olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e karşı yapılan bu saldırıya karşı sessiz kalabilmemiz mümkün değildir. Bu sebeple, Genel Sekreterimiz Sayın Musa AKKAŞ adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç teşkil eden paylaşımları nedeniyle cezalandırılması için suç duyurusunda bulunulmuş olup, ayrıca Ankara Orman Bölge Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapmakta olduğundan, hakkında idari soruşturma başlatılması için Tarım ve Orman Bakanlığı’na talepte bulunulmuştur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (4)
Kkk oooo 2 yıl önce
Sayın yazar bu yazının 6.satırında 1950 yılı seçimden bahsediyorsunuz bu yıla kadar kaç seçim yapıldı kaç parti seçime girdi. Birazcık gerçek tarih okuyun da öğrenin. Ayrıca said beyin yazısında hiç de hakaret yok. Sizin ve sizin gibilerin yüzünden olduğumuz yerde sayıyoruz
Ayhan ARSLAN 2 yıl önce
Bu arkadaşın Ankara Orman Bölge Müdürlüğü şube Müdürlüğüne nasıl yükseldiğini araştırın, eminim liyakat yerine biat ve kayırma göreceksiniz.
cingiz 6 ay önce
Ayhan Arslan!
Sanırım tanıyorsunuz Said Dağdaş'ı.
cingiz 6 ay önce
Ayhan Arslan!
Sanırım tanıyorsunuz Said Dağdaş'ı.