Alexa

Türk Eğitim Sen'den Büyük Başarı

Türk Eğitim Sen'in Sözleşmeli öğretmenlere tayin hakkı tanınması için 22 Aralık Pazar günü Ulus Atatürk Heykeli önünde yapacakları eylem kararı iptal edildi.

Türk Eğitim Sen'den Büyük Başarı

Türk Eğitim Sen tarafından 22 Aralık Pazar günü Ulus Atatürk Heykeli önünde eylem kararı iptal edildiği açıklandı.

Sözleşmeli öğretmenlere tayin hakkı tanınması için 22 Aralık Pazar günü Ulus Atatürk Heykeli önünde eylem kararı aldıklarını hatırlatan Geylan, “3+1 düzenlemesiyle kadroya geçen sözleşmeli öğretmenlerimize yarıyıl tatilinde eş durumu tayin hakkı verilmesi talebi öncelikli olmak üzere, meslektaşlarımızın sorunlarını ve beklentilerini dile getirmek için 22 Aralık’ta Ankara’da eylem yapma kararı almıştık. Ancak MEB tarafından yapılan açıklamayla, 3+1 düzenlemesiyle kadroya geçen sözleşmeli meslektaşlarımıza yarıyıl tatilinde eş durumu tayin hakkı verilmiştir. BU İTİBARLA PAZAR GÜNÜ YAPACAĞIMIZ EYLEMİ İPTAL EDİYORUZ." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’a teşekkür ettiklerini bildiren Geylan, “Bu gelişme yıllardır sözleşmeli meslektaşlarımızın derdiyle dertlenen teşkilatımızın ısrarlı gayretlerinin ve kendi meselesine sahip çıkan sözleşmeli arkadaşlarımızın mücadelesinin sonucudur. Hayırlı olsun” dedi.

Türk Eğitim Sen, sözleşmeli istihdamı sağlayan düzenlemeyi iptali için yargıya taşımış, sadece bu yıl bile 23 Ocak 2019 ve 26 Temmuz 2019 tarihinde iki kez Ankara’da sözleşmeli çalışanlarla birlikte eylem yaparak gündem oluşturmuştu. En son 18 Aralık 2019’de olmak üzere, defalarca sosyal medya çalışması yaparak sözleşmeli öğretmenlerin feryadına ses olmuştu. 

Sözleşmeli öğretmenler Kadroyu alıncaya kadar her türlü hukuki ve demokratik mücadelelerini sürdüreceklerini belirten Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan; "Tüm sözleşmeli meslektaşlarımız emin olsun: Türk Eğitim-Sen sonuna kadar yani kadroyu alıncaya kadar eylem ve etkinliklerin kararlılıkla sürdürecektir. Bu minvalde hazırlayacağımız eylem takvimini kamuoyu ile paylaşacağımızın bilinmesini istiyoruz.” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE