Türk Eğitim-Sen, Diyarbakır'da yapılan Kalleş Saldırıyı Kınadı

Diyarbakır Kulp ilçesine bağlı Ağaçkorur köyünde orman işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yerleştirdiği el yapımı patlayıcı infilak etmesi sonucu 7 vatandaşımızın şehit olması ile ilgili Türk Eğitim-Sen genel Başkanı Talip Geylan'dan tepki geldi.

Güncel 13.09.2019, 13:06 13.09.2019, 13:31
Türk Eğitim-Sen, Diyarbakır'da yapılan Kalleş Saldırıyı Kınadı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Ağaçkorur köyünde orman işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından yapılan saldırıyı kınadı.

PKK'lı teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 7 vatandaşımızın şehit olması ile ilgili tepki gösteren ve Saldırıyı kınayan Geylan, “Kalleşlerin yaptığı yanına kar kalmamalıdır” dedi.

Talip Geylan, “Kırk yıldır bebek, çocuk, sivil demeden herkesi katleden gözü dönmüş teröristler bu kez orman işçilerini hedef aldı. ‪Hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet niyaz ediyor; ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır diliyorum." ifadelerini kullanarak, küresel emperyalizme taşeronluk yapan terör örgütlerine hayat hakkı tanınmamasını istedi.

"Kahrolsun terör! Yaşasın Devlet!  Var olsun millet!”

Terörle mücadelede ciddi bir aşama kaydedildiğini belirten Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bu saldırıların da sorumlularının ortaya çıkarılıp gerekenin yapılması en büyük temennimizdir. Bölücü ihanetin tahakküm kurmaya çalıştığı bölgelerimizdeki vatandaşlarımızın teröre karşı ortaya koydukları cesur ve vatansever duruşları görülüyor ki, ihanet örgütünü kudurtmaktadır. Terör unsurları ve teröre destek veren herkes şunu bilsin ki, 82 milyon teröre ve ihanete karşı tek vücuttur; terörle mücadelede ciddi bir aşama kaydeden devletimizin her koşulda yanındadır. Gerek sınırlarımızda gerekse sınırlarımız dışında tüm terörist unsurlar ve destekçileri ortadan kaldırılıncaya dek devletimizin operasyonları sürdürülmelidir. ‪Küresel emperyalizme taşeronluk yapan terör örgütlerine hayat hakkı tanınmaması, bunların hareket alanı bulamamaları çok önemlidir. Kahrolsun terör! Yaşasın Devlet!  Var olsun millet!”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)