Alexa

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Geylan; Bazı soy özürlüler yine iş başında

Türk Eğitim-Sen Genel Bakanı Talip Geylan, konuşan Yunan asıllı İngiliz sözde bir yazarın, ülkemizin kurucusu büyük Atatürk’ten şeytan olarak söz etmesine çok sert tepki gösterdi.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Geylan; Bazı soy özürlüler yine iş başında

Boğaziçi Üniversitesi İslam Araştırmaları Kulübü tarafından düzenlenen bir programda konuşan Yunan asıllı İngiliz sözde bir yazarın, ülkemizin kurucusu büyük Atatürk’ten şeytan olarak söz etmesine çok sert tepki gösteren Türk Eğitim-Sen Genel Bakanı Talip Geylan, “Asıl şeytan, bu ülkenin kurucu değerlerine hoyratça saldıranlardır” dedi.

"Atatürk’e saldırma cüretini nereden buluyorsun?”

Bazı soy özürlüler yine iş başında olduğunu, Türklüğe, Atatürk’e, bu ülkenin kurucu değerlerine insafsızca saldıranların kin kusmaya devam ettiğini belirten Geylan, "Son olarak Yunan İngiliz kırması bir yazar bozuntusu bizim topraklarımızda hem de güzide bir üniversitemiz çatısı altında Atatürk’e hakaret ediyor, şeytan benzetmesi yapıyor. Ne acı ki, o programda bir Allah’ın kulu çıkıp, ‘Sen kim oluyorsun? Atatürk’e saldırma cüretini nereden buluyorsun?” diye sormuyor, hatta programa katılanların bir kısmı bu gafil sözlere alkış tutuyor." dedi.

"Hiç kimsenin haddi Değildir"

Atamıza, O’nun temsil ettiği değerlere, milletimizin birliğine ve dirliğine, ülkemizin huzuruna yönelik saldırılar hem dış güçler hem de dış güçlerin içteki beslemeleri tarafından yoğun şekilde sürdüğüne dikkat çeken Galip Geylan, "sözde tarihçiler, yazarlar sığ tarih bilgileri ile kamuoyunu manipüle etmeye çalışmakta ve hainlikte birbirleriyle yarışmaktadır. Bu ülkenin kurucusuna, ilke ve inkılapları ile yol göstericisi olan liderine, nice savaşlar kazanmış eşsiz komutanına, askeri dehasına laf söylemek hiç kimsenin haddi değildir. Hele ki ucu nereye dayandığı bilinmeyen ne idüğü belirsiz bir yazar bozuntusunun hiç değildir!" dedi.

"Türk milleti bu şaklabanlara itibar etmeyecek"

Atatürk, asırlarca İslam’ın sancaktarlığını yapmış olan Türk Milleti’nin, Haçlı ordusuna karşı kazandığı son zaferin komutanı olduğunun altını çizen Genel Başkan Geylan, İngiliz "Yunan kırması bir Lawrens artığının rahatsızlığını anlıyoruz tabii ki! Ayrıca, mukaddeslerimizi ihanetlerine örtü yapanları da çok iyi görüyoruz. Herkes müsterih olmalıdır ki, muhtaç olduğu kudretin damarlarındaki asil kanda olduğunu çok iyi bilen Türk milleti bu şaklabanlara itibar etmeyecek, maskelerini düşürmeye devam edecektir. Gerek içeride gerekse dışarıdaki ihanet şebekeleri bilmelidir ki; ne değerlerimiz ne de topraklarımız üzerinden bizi bölemeyeceksiniz. Siz bölmeye çalıştıkça, biz çoğalacağız.” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325