Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Kimdir?

Türk Eğitim-Sen 6. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda Talip Geylan Genel Başkanlığa seçildi. Talip Geylan kimdir? Talip Geylan nerlidir ve kaç yaşındadır merak ediliyor.

Güncel 26.02.2018, 12:07 26.02.2018, 12:43
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Kimdir?

24-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankara’da yapılan Türk Eğitim-Sen 6. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda Talip Geylan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı olarak seçildi. Seçimlerde 225 oy alan Talip Geylan kimdir? Öğretmenler tarafından sendikacılığı merak edilen Talip Geylan nerelidir, kaç yaşındadır.

Türk Eğitim-Sen önceki genel başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanlığına günler öncesinden yeniden aday olmayacağını açıklamıştı.

Türk Eğitim Sen Genel Kurulda Hangi İsimler Var:

Genel Sekreter Musa Akkaş, Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler) Seyit Ali Kaplan, Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlandırma) Mehmet Yaşar Şahindoğan, Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) Cengiz Kocakaplan, Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) Selahattin Dolğun, Genel Başkan Yardımcısı (Dış İlişkiler ve Basın) Fuat Yiğit.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Kimdir? 


Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinde Genel Teşkilatlandırma Sekreteri olarak görev yapan Talip Geylan yıllardır uzun yıllar sendikada görevlerde bulundu. Türk Eğitim-Sen yapısını çok iyi derecede bilen Talip Geylan sendika üyeleri ve öğretmenler tarafından da iyi tanınmaktadır. Türk Eğitim-Sen genel başkanı olan Talip Geylan aynı zamanda teşkilatlanmaların ne demek olduğunu iyi bilen bir başkan. Ülkü Ocakları eski Genel başkanı Talip Geylan'ın Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları ile münasebeti de merak edilmektedir. 

Talip Geylan Kimdir?

1972 yılında Çorum-Osmancık’ta doğan Talip Geylan, Temmuz 1993 döneminde Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fak. Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. 1997 yılında Ankara’da Felsefe Öğretmeni olarak işe başlayan Talip Geylan,1998-1999 yıllarında MEB Talim ve Terbiye Kurulu Ders Kitapları İnceleme Komisyonu’nda görev yaptı. 

1992-1999 yılları arasında değişik sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev alan Geylan, 05-12-1999 tarihinde Genel Basın ve Sosyal İlişkiler Sekreteri olarak sendikada görev yaptı.Talip Geylan, 09-10 Mart 2002 tarihinde yapılan 1. Merkez Genel Kurulunda Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri olarak seçildikten sonra 2. ve 3. Olağan Genel Kurulda görevine yeniden seçildi. 24-25 Ekim 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Merkez Genel Kurulu’nda “Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ” görevine getirilen Geylan, 5-6 Şubat 2011 tarihinde yapılan 4. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda ve 1-2 Şubat 2014 tarihinde yapılan 5. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda da bu görevine yeniden seçildi. Geylan evli ve 3 çocuk babasıdır.

Talip Geylan son olarak 24-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankara’da yapılan Türk Eğitim-Sen 6. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı olarak seçildi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
İsmail TAŞGIN 2 yıl önce
Ne mutlu Türk'üm diyene!