Türk Eğitim-Sen Toplu Sözleşme Taleplerini Bakan Selçuk'a Sundu

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 25.07.2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’u makamında ziyaret etti.

Güncel 26.07.2019, 09:55
Türk Eğitim-Sen Toplu Sözleşme Taleplerini Bakan Selçuk'a Sundu

Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’u makamında ziyaret eden Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 1 Ağustos tarihinde başlayacak toplu sözleşmeye ilişkin taleplerini ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı yeni Anadolu Liseleri Tasarısına ilişkin görüşlerini Bakan Selçuk'a sundu.

Genel Başkan Geylan görüşmenin ardından şu açıklamaları yaptı:

“Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ile görüşme gerçekleştirdim. Toplu Sözleşme masasına taşıyacağımız talepler ve yeni Anadolu Liseleri Tasarımına ilişkin raporlarımızı takdim ettim. Sözleşmeli öğretmenlerimizin Ağustos’ta eş durumu mazeret tayini başvuru yapabilmeleri için önerilerimizi ifade ettim. Kendisi değerlendireceklerini beyan etti. Sayın Ziya Selçuk’un öğretmenlerimizin bu haklı talebine kayıtsız kalmayacağına inanıyorum.

Ayrıca;

-Rehber öğretmenlerimizin, nöbet konusu başta olmak üzere, taleplerinin karşılanması -Birden fazla nöbete de ücret ödenmesi,

-Alan değişikliği taleplerinin karşılanması,

-Eğitime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına ödenmesi,

-Maaş karşılığı ders saatinin 15 saat olarak eşitlenmesi,

-Öğretmenler Günü’nde ikramiye ödenmesi gibi daha birçok hususta öneri ve taleplerimizi ilettim. Sayın Ziya Selçuk’a ilgisinden ötürü teşekkür ediyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)