Türk Eğitim-Sen’in Derdi Her Daim Üzüm Yemektir!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, sendikanın 20-23 Ocak 2023 tarihinde düzenleyeceği ÖMK çalıştayı hakkında açıklamalarda bulundu.

Güncel 19.01.2023, 12:20 19.01.2023, 13:51
Türk Eğitim-Sen’in Derdi Her Daim Üzüm Yemektir!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, ÖMK çalıştayı hakkında açıklamalarda bulundu.

"Eğitim Çalışanlarının Talep ve Sorunlarını, Hiçbir Zaman Sendikal Ve Siyasal Sömürü Mezesi Yapmadık, Yapmayacağız!" ifadelerine yer veren Geylan şazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

Türk Eğitim-Sen’in Derdi Her Daim Üzüm Yemektir!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, sendikamızın 20-23 Ocak 2023 tarihinde düzenleyeceği ÖMK çalıştayı hakkında açıklamalarda bulundu.

ÖMK’nın gündeme geldiği 23 Ekim 2018’den itibaren, dört yıl boyunca, kanunun ihtiyaçları karşılayacak şekilde düzenlenmesi için her türlü gayreti ortaya koyduklarını hatırlatan Genel Başkan bu amaçla Türk Eğitim Sen’in öğretmenlerin hak ve kazanımları için kollarını yeniden sıvadığını bildirdi.

Eğitim çalışanlarının sorun ve taleplerini, sendikal ve siyasal istismar zemini olarak sömürülmesini asla kabul etmediklerini kaydeden Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK)’nın gündeme geldiği 23 Ekim 2018’den itibaren, yaklaşık dört yıl boyunca, kanunun ihtiyaçları karşılayacak şekilde düzenlenmesi için her türlü gayreti ortaya koyduk.

Bir çokları ise kariyer sınavı kapıya gelinceye dek ÖMK sürecine umarsızca kayıtsız kaldılar.

Büyük ihtimalle, aynı birileri, yine bir sonraki kariyer sınavına kadar dönüp ÖMK’ya bakmayacaklar bile!

Buna karşılık Türk Eğitim Sen, geride kalan dört yılda olduğu gibi, yine meslektaşlarımızın hak ve kazanımları için ÖMK’nın yeniden düzenlenmesi niyetiyle kolları sıvadı.

İşte, bir kez daha, bu amaçla 20-23 Ocak 2023 tarihinde Öğretmenlik Meslek Kanunu Çalıştayı düzenliyoruz.

ÖMK’nın muhtevası, adına yakışır şekilde zenginleştirilinceye kadar gayretlerimizi sürdüreceğiz.

Varsın birileri, eğitim çalışanlarının sorun ve taleplerini, sendikal ve siyasal istismar zemini olarak sömürmeye devam etsin; Türk Eğitim Sen’in derdi her daim üzüm yemek olacaktır.

Türk Eğitim-Sen, güven kapısıdır.”

YanıtlaYönlendir

Yorumlar (0)