Alexa


Türk Eğitim-Sen Necmeddin Kuyucu Davasına Müdahil Oluyor

Gebze Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Necmeddin Kuyucu’nun bir öğrenci tarafından öldürülmesi olayı ile ilgili ilk duruşmanın 22 Kasım tarihinde yapılacağı hatırlatan Talip Geylan, bu davaya müdahil olmak talepte bulunduklarını belirtti.

Güncel 15.11.2019, 12:23
Türk Eğitim-Sen Necmeddin Kuyucu Davasına Müdahil Oluyor

Kocaeli Gebze ilçesinde Öğrencisi tarafından defalarca bıçaklanarak katledilen Müdür Yardımcısı Necmeddin Kuyucu gözü yaşlı ailesi ve kendisini seven yüzlerce öğrencisini bırakmıştı. Gebze Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Necmeddin Kuyucu’nun bir öğrenci tarafından öldürülmesinin üzerinden 7 ay geçti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan yaptığı yazılı basın açıklamasında, "Bir eğitim çalışanının görevi başında saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsünü ve ülkemizde eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin her geçen gün artmasının endişesini taşımaktayız." dedi.

Necmeddin Kuyucu davasının ilk duruşmasının 22 Kasım tarihinde yapılacağını hatırlatan Genel Başkan Talip Geylan, “Türk Eğitim-Sen olarak bu davaya müdahil olmak için Gebze 2.  Ağır Ceza Mahkemesi’ne talepte bulunduk” diyerek şu ifadeleri kullandı.

“Hayatını eğitime adayan, fedakârca görevini yapan eğitimcilerimizin can güvenliğinin sağlanması için gerekli yasal düzenlemelerin bir an önce yürürlüğe konulması gerekmektedir. Eğitimcilere şiddet uygulandığında bir şikâyete bağlı kalmaksızın fail hakkında kamu davası açılması ve en ağır cezai müeyyidelerin uygulanmasını talep ediyoruz.” 

Necmeddin Kuyucu Kimdir?

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Necmeddin Kuyucu, kendi öğrencisi tarafından bıçaklanarak yaralanmış  Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Murat Sağlam 7 ay önce
Elleri kırılır inşAllah. Ne istediniz gencecik insandan. Sürünsünler cezaevlerinde inşaAllah. Adalet inşaAllah yerini bulur. Türk Eğitim Sen arkasında durmalı bu öğretmenin.
24°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P