Türk Kızılay Kadın Teşkilatı Tematik Çalışma Kampı Gerçekleştirildi

Samsun'dan, Atakum Kızılay Kadın Şube Başkanı Sevinç Deniz'in katıldığı Türk Kızılay Kadın Teşkilatı Tematik Çalışma Kampı, Heybeliada'da gerçekleştirildi.

Güncel 01.09.2021, 15:14 01.09.2021, 15:49
Türk Kızılay Kadın Teşkilatı Tematik Çalışma Kampı Gerçekleştirildi

Türk Kızılay Kadın Teşkilatı Tematik Çalışma Kampı Heybeliada'da gerçekleştirildi.

Samsun'dan, Atakum Kızılay Kadın Şube Başkanı Sevinç Deniz'in katıldığı çalışma kampında Türkiye genelinde şubelerde faaliyet gösteren 115 kadın teşkilat başkanı yer aldı.

 İstanbul Heybeliada’da gerçekleştirilen Kızılay Kadın Tematik Çalışma Kampı'na 1. devrede 55, 2. devrede ise 60 kadın başkanı katılım gösterdi.

Samsun'dan kampa katılan Atakum Kızılay Kadın Başkanı Sevinç Deniz, 12 gün süren kaptaki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çalışma kampının son derece faydalı geçtiğini ifade eden Sevinç Deniz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Kamp boyunca katılımcılara Kızılay Kadın Teşkilatlanma Modeli, Gönüllü Yönetim Sistemi, Sosyal Medyayı Etkin ve Etkili Kullanma, Uygulamalı İlk Yardım ve Sağlıklı Beslenme Semineri gibi eğitimler verili. Ayrıca gelir getirici faaliyetler kapsamında “Geri Dönüşüm Malzemelerinden Hediyelik Tasarlama” atölyesi de gerçekleştirildi"

Kamp süresince katılımcı Kızılay Kadın Başkanları ile 4 oturum halinde Çalıştay toplantısı gerçekleştirdiklerini belirten Sevinç Deniz, "Eğitim ve çalıştay faaliyetlerinin yanı sıra halk oyunları, drama, müzik ve görsel sanatlar istasyonları, yöresel gece düzenlenerek ortak etkinlikler de yapıldı. Tüm katılımcılara katılım belgesi takdim edildiği çalışma kampında, geçtiğimiz yıl vefat eden eski Samsun Kızılay Başkanımız Habib Demirel de anıldı." dedi.

Türk Kızılay yöneticilerinin de ilgiyle takip ettiği kampa Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Meriç Yılmaz, Şubeler Yönetişim Ofisi Başkanı Şemsi Kamile Canbay, Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Şahin ve Gönüllü Yönetimi Direktörü Nurdal Durmuş da katılarak Kızılay Kadın Başkanlarıyla bir araya geldi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)