Türk Kızılay, Rum Ailelere Gıda Yardımı Yaptı

Türk Kızılay, İstanbul’daki ihtiyaç sahibi Rum ailelere gıda yardımı ulaştırdı. Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan’ın katılımıyla, çok sayıda ihtiyaç sahibi aileye yardım dağıtıldı.

Güncel 26.12.2020, 20:00 26.12.2020, 21:25
Türk Kızılay, Rum Ailelere Gıda Yardımı Yaptı

Toplumun her kesimine ulaşmaya çalışan Türk Kızılay, Rum ailelere gıda yardımı ulaştırdı. Pandemi nedeniyle yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Türk Kızılay, azınlık cemaatlerine de desteğe devam ediyor. 

Türk Kızılay pandemi dönemi süresince hız kesmeden yaptığı yardımları kapsamında Fatih’in Samatya semtinde bulunan ihtiyaç sahibi Rum vatandaşlarına el uzattı.

Panayia Altımermer Rum Kilisesi’nde Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ve Samatya Kültür ve Gençlik Derneği Başkanı Stelyo Gülgün’ün katılımlarıyla 80 aileye 80 gıda kolisi ve 160 adet Kızılay konserve kavurması dağıtımı yapıldı.

Fatih ilçesi Balat semtinde bulunan Panayia Vlaherna Rum Kilisesi’nde 45 ihtiyaç sahibi aileye 45 gıda kolisi, 90 konserve kavurma dağıtımı gerçekleştildi.

Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan yazılı basın açıklamasında, Türk Kızılay olarak din, dil, ırk ayrımı yapmadan dünyanın birçok bölgesinde ve ülkemizde ihtiyaç sahiplerine yardım ettiklerini belirterek, benzer faaliyetlerin devam edeceğini açıkladı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)