Türk Ocakları Atilla'nın Torunlarına Teşekkür Etti

Barış Pınarı Harekatı öncesinde Avrupa Birliği'nin Türkiye’yi uyarmak için hazırladığı bildiriyi Macaristan'ın veto etmesini değerlendiren Türk Ocakları, Türk Dünyası açısından tarihî bir karar olduğunu belirtti.

Güncel 10.10.2019, 00:24 10.10.2019, 11:36
Türk Ocakları Atilla'nın Torunlarına Teşekkür Etti

Türk Ocakları Sosyal medya hesabı twitter'dan Kardeş Macaristan'ın AB'nin Türkiye aleyhine kararını veto etmesini Türk Dünyası açısından tarihî bir karar olarak değerlendirdi ve "Attila'nın torunlarına bu onurlu duruşlarından dolayı teşekkür ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Avrupa Birliği'nin, Suriye'nin kuzeyine yapılan Barış Pınarı Harekatı öncesinde Türkiye’yi uyarmak için hazırladığı bildiri Macaristan tarafından veto edilmişti. AB'nin 28 üyenin ortak imzası ile yayınlamak istediği bildiriyi onaylamayan Macaristan, "ülkeler sınırlarını savunabilir" diyerek imzalamayı reddetmişti.

Türk Ocakları tarafından sosyal medya hesabında ki paylaşım şöyle:

"Kardeş Macaristan'ın AB'nin Türkiye aleyhine kararını veto etmesi, Türk Dünyası açısından tarihî bir karardır. Attila'nın torunlarına bu onurlu duruşlarından dolayı teşekkür ediyoruz."

Salı günü hazırlanan ve Çarşamba günü AB üyesi 28 ülkenin imzası ile yayınlanması planlanan bildiri Macaristan’ın veto etmesi nedeni ile geciktiği biliniyor. Macaristan vetosuna gerekçe olarak "ülkeler sınırlarını savunabilir" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)