Alexa

Türk'ün Çelik Yumruğu İhaneti Yok Edecek!

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan; "Suriye’de PKK/YPG terör örgütleri tarafından atılan roket ve havan mermileri sonucu Şanlıurfa'nın Akçakale, Ceylanpınar ile Mardin’in Nusaybin ilçelerinde 1’i bebek 7 kişinin şehit olması, 85 kişinin yaralanması yüreklerimizi dağladı." dedi.

Türk'ün Çelik Yumruğu İhaneti Yok Edecek!

Suriye’de PKK/YPG terör örgütleri tarafından atılan roket ve havan mermileri sonucu Şanlıurfa'nın Akçakale, Ceylanpınar ile Mardin’in Nusaybin ilçelerinde 1’i bebek 7 kişinin şehit olması, 85 kişinin yaralanmasıyla ilgili açıklamada bulunan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yapılan alçakça saldırıyı nefretle kınadı.

Talip Geylan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileyen Geylan, “Devletimiz, terörün kökünü kazıyarak, sadece ülkemizi değil tüm bölgeyi huzura kavuşturacak” dedi.

Barış Pınarı Harekâtı’nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu’ya da Allah’tan rahmet dileyen Talip Geylan, “Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesi yakınlarındaki Türk Silahlı Kuvvetleri üssüne terör örgütü PKK/PYD kontrolündeki Tel Rıfat’tan havanlı saldırı düzenlenmesi sonucu 5 askerimiz yaralandı. Askerlerimize acil şifalar diliyoruz” ifdelerini kullandı.

"Bu vatan topraklarının bütünlüğü, huzuru için gözünü kırpmadan canını veren yiğitlerimiz; gözünüz arkada kalmasın. Dünya bilsin ki, Türk’ün çelik yumruğu ihaneti yok edecek, tüm bebekler huzurla büyüyecek” diyen Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Bebeklerin, çocukların, masum insanların hayatına kast eden terör örgütlerinin layığını bulması için devletimizin ve Türk askerinin büyük bir seferberlik başlattığını belirtti.

Bölücü, ayrılıkçı, hainlikle beslenen, bebeklerin, çocukların kanı eline bulaşmış olan terör örgütlerine gereken ders verileceğini belirten Geylan açıklamasını şu şekilde tamamladı:

 "hem sınırlarımız içinde hem de sınırlarımız dışında tüm terörist unsurların kökü kazınacaktır. Terör örgütleri ve destekçileri akıttıkları kanda boğulacaktır. Milletimiz terörle mücadelede devletimizin sonuna kadar yanındadır. Dualarımız Mehmetçiğimizledir.” 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE